Gazony ogrodowe - cena, kolorystyka, wymiary

Aktywne filtry

Gazony ogrodowe zyskać powinny miano cudu małej architektury ogrodowej. Ten niewielki element działa dekoracyjne i wykończeniowe cuda. U naszych specjalistów, zyskuje same nieprzeciętnie pozytywne opinie. Dlaczego? Bo sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ogrodowi tylko się wymarzy. Różnorodne kształty, wymiary i modne kolory sprawiają, że dopasują się do każdej ogrodowej aranżacji. Drugiego takiego funkcjonalnego, eleganckiego i trwałego rozwiązania z betonem szukać. Do tego ta korzystna cena i uniwersalne zastosowanie! Sprawdź, czy nada się do Twojego ogrodu. A gdzie kupić to cudo? Wystarczy, że odwiedzisz naszą internetową hurtownię kostkaGT.

Gazony ogrodowe – rodzaje i zastosowanie

Jest taki jeden element małej architektury ogrodowej, który potrafi zdziałać naprawdę wiele. Jego szerokie możliwości zastosowania oraz niebywała elegancja sprawia, że sprawdzi się w każdej ogrodowej sytuacji. Mowa o gazonie ogrodowym. To rozwiązanie uniwersalne, funkcjonalne oraz wytrzymałe. No i niedrogie, bo cena tego niesamowitego elementu nie przysporzy nikomu żadnych finansowych problemów. Śmiało możemy stwierdzić, że nie ma takiego innego sposobu na rozwiązanie ogrodowych problemów, które mogłoby się z nim równać. Gazon ogrodowy to element, który powstaje z betonu lub keramzybetonu. Dzięki wykorzystaniu takich surowców zyskuje on maksymalną trwałość oraz odporność na działanie takich czynników, jak warunki atmosferyczne lub uszkodzenia mechaniczne. Gazony mogą przybierać różne kształty oraz kolory, a te cieszące się największą popularnością to czerwony, grafitowy, szary, zielony oraz miedziany. W zależności od naszych preferencji producenci zapewniają naprawdę duże możliwości, jeśli chodzi o dobór kształtu gazonów. Jakie dokładnie? Spójrz poniżej:

 1. gazony półokrągłe – określane również mianem księżycowych. Są efektowną ozdobą, która w połączeniu z roślinnością z zachwytem podziwiana będzie podczas rodzinnych odwiedzin. Jego funkcjonalny kształt pozwala również na tworzenie obiektów na zakrętach, czy krętych ścieżkach.
 2. gazony okrągłe – z takimi gazonami można zrobić niemal wszystko. Doskonale sprawdzą się jako wolnostojące donice, ale i jako zestawione w grupach, betonowe kwietniki lub obsadzone roślinnością murki.
 3. gazony kwadratowe i prostokątne – najbardziej tradycyjne rozwiązanie, które stosować można wszędzie tam, gdzie ogród zapragnie. Zazwyczaj, wykorzystywane są do wznoszenia murków. Charakterystyczne zazębienia zwiększają stabilność powstałych z nich konstrukcji oraz umożliwiają tworzenie wysokich konstrukcji.
 4. gazony trapezowe – ich ciekawy, geometryczny kształt sprawia, że doskonale nadają się do kreowania efektownych kwietników. Najczęściej, zestawiane są naprzemiennie tak, by zyskać równą linię ścian oraz skośne linie rozgraniczające kolejne gazony.
 5. gazony sześciokątne – bardzo eleganckie, z powodzeniem stosowane również jako ozdobne donice. Można je dowolnie łączyć ze sobą oraz z gazonami o innych kształtach, tworząc ciekawe, gazonowe kompozycje.
 6. gazony półksiężycowe – podobne do tych o kształcie półokrągłym z tą różnicą, że te są zdecydowanie mniej grube.

Różne kształty, wymiary, kolory i to wszystko to w sumie do czego? Do naszych ogrodów! Gazony betonowe mają naprawdę imponujące możliwości zastosowania. Ale podstawowym ich celem jest piętrowość. Rzadko stosowane są pojedynczo, a najczęściej w grupach, kiedy to tworzą charakterystyczne mury odchylające się na wzór piramid ku górze. Ku czemu więc mogą służyć takie gazonowe konstrukcje? Do tego, czego tylko nasz ogród potrzebuje, a więc:

 • do zastępowania obrzeży – kiedy potrzebujemy widocznej granicy oddzielającej poszczególne strefy w ogrodzie, zamiast obrzeży sprawdzą się również gazony. W tym celu stawiane koło siebie, tworzące jedno-, rzadziej dwupiętrową konstrukcję.
 • jako ozdobne donice – dzięki temu, iż gazony ogrodowe naprawdę elegancko się prezentują, z powodzeniem wykorzystane być mogą pojedynczo, jako donica, w której zasadzić można praktycznie każdy rodzaj roślinności. To znakomite rozwiązanie zwłaszcza na nieurodzajnych glebach, które sprawiają duże trudności podczas uprawy roślin.
 • wzmocnienia stromej części terenu – to bezsprzecznie najpopularniejsze wykorzystanie ogrodowych gazonów. Trwałe i wytrzymałe zabezpieczenie skarp w postaci stawianych za ich pomocą murków, zapobiegnie erozji oraz osunięciu się gleby. Ponadto, wypełnione roślinnością, będą elegancką dekoracją, która prawidłowo wykonana, sprawdzi się znacznie lepiej, niż luźne murki oporowe.
 • utrzymania porządku – harmonijna aranżacja ogrodu daje zawsze fantastyczny efekt, który zepsuje pozostawiona sama sobie roślinność oraz brak wytyczonych pomiędzy strefami granic. Tutaj sprawdzi się właśnie gazon ogrodowy, który stanowić będzie barierę przed rozrastaniem się niechcianej roślinności (np. chwastów).
 • pełnienia funkcji ogrodzenia – nie potrzeba wysokich płotów, by zapobiec naruszeniu prywatności przez niechcianych gości. Wystarczą gazony. Powstały z nich murek, obsadzony dodatkowo roślinnością, skutecznie odgrodzi teren naszej działki/ogrodu przez „przypadkowym” wdarciem się niechcianych intruzów.
 • zamaskowania mało atrakcyjnych części w ogrodzie – bywają takie części ogrodu lub obiektów, które wolelibyśmy osłonić przed wścibskim wzrokiem co niektórych gości. Niezbyt atrakcyjne dla oka elementy osłonić można właśnie gazonami. Poza tym, iż skutecznie zamaskują wszystko to, co trzeba, wprowadzą dodatkowo zawsze mile widzianej roślinności, dzięki czemu od razu zrobi się przyjemniej.
 • dźwiękoszczelne ściany – mało kto wie, że ściana wzniesiona z gazonów, działa podobnie, jak ekrany dźwiękoszczelne, znajdujące się w pobliżu dróg nadmiernie eksploatowanych (autostrady, obwodnice itd.). Dlatego chcąc oszczędzić sobie dobiegających hałasów, warto postawić na konstrukcję z gazonów ogrodowych. To naprawdę wyciszy sprawę.

Gazony firmy Polbruk

Przyszedł czas na przedstawienie tych, którzy stoją za betonową jakością oferowanych przez nas gazonów ogrodowych. Od zawsze powtarzamy, że jakość produktów oraz usług traktujemy betonowo poważnie. Dlatego w naszym asortymencie znajdują się wyłącznie takie materiały, które zyskują same najlepsze opinie. Do tej grupy zaliczają się te, które wychodzą z hal produkcyjnych firmy Polbruk.

To ciesząca się ogromną popularnością marka, której materiały betonowe docierają do każdego zakątka naszego kraju. A nawet o wiele dalej. To, czym zyskała zaufanie niezliczonej ilości utwardzonych przez nią terenów to najwyższe, betonowe standardy, dbałość o każdy szczegół, dynamiczna reakcja na zmieniające się trendy, nieustanny rozwój, troska o społeczeństwo (polityka zrównoważonego rozwoju) oraz bardzo korzystna cena.

Poza takimi materiałami, jak kostka brukowa, czy płyty betonowe, Polbruk oferuje również elementy małej architektury ogrodowej. A wśród nich, również i u nas, znajdziesz gazon ogrodowy Mini Luna. Jak jego nazwa wskazuje, to niewielki element o wysokości 20 cm oraz średnicy fi 28/35 cm. Dostępny w czterech modnych kolorach: brązowym, grafitowym, szarym i czerwonym. Sprawdzi się doskonale do tworzenia eleganckich kwietników, wzmacniania skarp lub jako wyznaczające granice obrzeże nawierzchni. Jeśli Twojemu ogrodowi marzy się gazon, taki jak ten, zapraszamy tam, gdzie kupić można najbardziej korzystne i dopasowane rozwiązania dla każdego ogrodu – do naszej hurtowni internetowej kostkaGT.

Gdzie kupić gazony? Jaka cena?

Śmiało, można rzec, że jeśli masz jakikolwiek ogrodowy problem, wystarczy postawić gazon betonowy. Ten niewielki element małej architektury ogrodowej poradzi sobie niemal z każdym stawianym przed nim wyzwaniem. Ciężko znaleźć taki materiał, który dorównałby mu funkcjonalnością, trwałością, uniwersalnym zastosowaniem, korzystną ceną oraz tak liczącą się współcześnie prezencją. Gazony ogrodowe przybierają różne, geometryczne wcielenia – od okrągłych, przez kwadratowe i prostokątne, na sześciokątnych kończąc. Dodając do tego różne dostępne kolory i wymiary, zyskujemy wykończeniową pewność, że niezależnie od zapotrzebowania, znajdziemy ten, najbardziej odpowiedni dla nas i naszego portfela. Dla potwierdzenia wystarczy sprawdzić uzyskane przez niego doskonałe opinie.

Dlatego, jeśli poszukujesz gazonów ogrodowych i nie wiesz, gdzie kupić taki, który skradnie wyłącznie Twoje serce, a nie zbyt wielką ilość domowych oszczędności, wystarczy, że zajrzysz do hurtowni internetowej kostkaGT. Tam znajdziesz takie rozwiązania, jak gazon ogrodowy Mini Luna firmy Polbruk, który jest elementem małej architektury stworzonym do zadań specjalnych. Sprawdzi się zarówno jako ozdobna donica, jak i przy innych, wymagających większych kalibrów rozwiązań. Bo gazony Polbruk możesz zestawiać w dowolnej ilości nie tylko w przydomowym ogrodzie.

Gazony ogrodowe | ilości na palecie

[LINK ze stron z produktami]