Palisady ogrodowe - cena, kolorystyka, wymiary

Aktywne filtry

Przy projektowaniu ogrodu zazwyczaj wydzielamy sobie obszary nasadzeń konkretnych roślin, wyznaczamy miejsce na chodnik, trawnik, ścieżki. Bardzo przydatnym elementem, który oddziela poszczególne strefy, jest palisada ogrodowa, będąca częścią małej architektury.

Dzięki niej można zaaranżować funkcjonalną, niezwykle piękną i uporządkowaną przestrzeń, gdzie wszystko ma swoje właściwe miejsce. Całość zyskuje przy tym niepowtarzalny klimat. Zerknijcie zatem na palisadową ofertę produktów marki Polbruk oraz Semmelrock, w sklepie online kostkaGT, gdzie niska cena gra pierwsze skrzypce.

Palisada ogrodowa – rodzaje, zastosowanie, cena

Palisady ogrodowe możemy sklasyfikować pod względem materiału, z którego zostały wykonane. Jest to ważne z punktu widzenia docelowych ich zastosowań, ponieważ każdy budulec ma swoje określone parametry, które przekładają się na jakość i trwałość danego elementu.

Palisada betonowa to zdecydowanie najbardziej znany i najchętniej wybierany rodzaj. Wysoka odporność na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych (mrozy, opady deszczu i śniegu), uszkodzenia mechaniczne, duża tolerancja na zalewanie wodą podczas pielęgnacji roślin sprawiają, że beton zdecydowanie wiedzie prym w przestrzeni ogrodowej. Elementy mają różne wzory, kształty (kwadratowe, okrągłe, trapezowate), barwy i faktury. Bardzo efektownie wyglądają te imitujące kostkę brukową, drewno lub naturalny kamień.

Palisada kamienna tworzy wrażenie luksusu, wizualnie świetnie współgra z kostką brukową. Nie straszne jej są uszkodzenia mechaniczne, wahania temperaturowe, ciągła wilgoć. Niestety musimy brać pod uwagę, że kamienne elementy sporo kosztują. Ponadto możemy spotkać jeszcze palisady plastikowe o fakturze drewna lub betonowej oraz typowo drewniane. Musimy jednak pamiętać, że takie rozwiązania, choć są wygodne i łatwe w montażu, to jednak mniej odporne na uszkodzenia, czy czynniki atmosferyczne. Palisadę drewnianą musimy dodatkowo zabezpieczać przed wilgocią i regularnie impregnować.

Palisada ogrodowa spełnia wiele funkcji zarówno tych ozdobnych poprawiających estetykę terenu, jak i użytkowych. Stanowi ogrodzenie, a także umożliwia projektowanie rabat kwiatowych. Może posłużyć jako:

  • granica – wyznacza konkretne rozmieszczenie różnych pod względem roślinności i zagospodarowania stref ogrodowych. Oddziela trawnik od rabaty, chroniąc tym samym kwiaty i sadzonki przed zadeptaniem. Niższe palisady można wykorzystać jako barierę zabezpieczającą dla ozdobnych krzewów lub mniejszych drzewek.
  • obrzeże ścieżek i trawników – mnogość rodzajów, wzorów i kolorów dostępnych palisad daje pole do popisu i mnóstwo możliwości, aby uatrakcyjnić alejki, ścieżki lub trawniki. Możemy również dostosować wysokość elementów w zależności od zapotrzebowania.
  • obrzeże schodów – palisada stanowi świetne wykończenie zarówno tarasu, jak i schodów prowadzących do niego lub do wejścia na posesję. Jeśli zdecydujemy się wykorzystać element betonowy, będziemy mogli stworzyć spójną i piękną wspólną kompozycję.
  • murek oporowy – w tym wypadku chodzi o wzmocnienie skarp obsadzonych kwiatami oraz skalniaków. Murek może być także wygodnym siedziskiem.
  • uzupełnienie małej architektury – to idealny sposób na dopełnienie całego ogrodowego projektu.

My z czystym sumieniem polecamy zakupić betonową palisadę do swojego ogrodu. To eleganckie wykończenie, o którego fakturze możemy niemal dowolnie decydować. Zastąpi drewno, rozmaite kruszce i przetrwa długie lata w stanie nienaruszonym. Cena tego rodzaju palisady, nie jest wygórowana wręcz przeciwnie. Biorąc jeszcze pod uwagę najwyższą jakość, ta inwestycja naprawdę się opłaca, szczególnie jeśli weźmiemy pod lupę ofertę w hurtowni online kostkaGT.

Palisada betonowa Polbruk, Semmelrock, Pozbruk

Skoro już wiemy, że palisada betonowa to najlepsze rozwiązanie do naszego ogrodu, spójrzmy, jak prezentują się produkty dwóch niewątpliwych liderów – firmy Polbruk i Sommelrock zajmujących się m.in. ich produkcją.

Polbruk w linii Architektury zaprojektował utwardzaną palisadę Zen, za pomocą której z łatwością wytyczymy teren o dużej różnicy poziomów. Element ten jest dostępny w kolorystyce szarej, grafitowej lub brązowej, w różnych rozmiarach wysokościowych: 30, 40, 60, 80, 100 lub 120 cm. Pamiętajmy o jednak tym, że wysokość obudowy skarp i murków nie może być wyższa niż 1 m. Kolejna ciekawą propozycją jest palisada Hestra barwy stalowej, szarej lub brązowej o wysokości: 60, 80 lub 100 cm i utwardzanej strukturze. Mając ją na wyposażeniu, stworzymy efektowne, dopasowane kolorystycznie obramowanie kostek brukowych, oddzielimy obszary spacerowe od miejsc zapełnionych roślinnością. Możemy także wybrać palisadę łamaną o wysokościach 30 lub 50 cm, która stanowi uzupełnienie aranżacji ogrodowych. Faktura i kolorystyka przypominająca łupany kamień podkreśli naturalny charakter naszego ogrodu.

W ofercie Semmelrock palisady ogrodowe zostały wzbogacone piaskiem kwarcowym i mamy tu betonową palisadę okrągłą (11x40 cm) umożliwiającą tworzenie nieregularnych linii pasujących do tradycyjnych aranżacji oraz kwadratową (12x12x35 cm) tworzącą proste odgrodzenia płaszczyzn polecaną bardziej w ogrodach nowoczesnych. Obie wersje dostępne są w naturalnych i bardzo wyrazistych kolorach – jasnych i ciemnych szarościach, ciemnym brązie z czarnymi akcentami. Dodatkowo linia okrągła występuje także w jasnej ceglanej czerwieni złamanej lekko czernią.

Nordic Maritime o wymiarach 40x15x8 cm to palisada o zaokrąglonych brzegach utrzymana w stylistyce naturalnego drewna. Palisada łupana Misto o strukturze i barwach w ciemnych lub jasnych tonacjach nawiązujących do kamiennej powierzchni, wymiarach 36x9x9 cm pozwoli wpasować się w zarówno przestrzenie o nowoczesnym wzornictwie, jak i tym tradycyjnym, rustykalnym i bardziej zbliżonym do natury. Sven to bardzo wytrzymały produkt formatu 40x15x8 cm stylizowany na wzór drewnianych desek w zimnym kolorze – jasnoszarym arcti (z wyraźnie zaznaczonymi słojami), który doskonale wygląda w przestrzeni ogrodowej zaprojektowanej w stylu vintage lub skandynawskim. Taka faktura i odcień doskonale wpiszą się również w nowoczesne oraz klasyczne romantyczne krajobrazy.

Bezfazową palisadę Riva zakupimy w tzw. kombiformie, która zawiera 3 formy kamieni – prosty K1, trapezowy wewnętrzny K2 i trapezowy zewnętrzny K3. Wszystkie dostępne w rozmiarach 9x11x35 cm i 3 wyjątkowo pięknych, ciepłych naturalnych kolorach – jasnobeżowym i ciemniejszym kasztanowym melanżu lub bardzo ciemnym wariancie kolorystycznym wpadającym lekko niebieskawy grafit. Model jest odporny na mróz i sól. Ze względu na rozmaitą stylistykę w obrębie jednej linii palisadę tę możemy stosować w wielu różnych aranżacjach ogrodowych.

Palisada ogrodowa – gdzie kupić?

Wyjątkowo dekoracyjna i funkcjonalna, wykonana z betonu palisada ogrodowa marki Polbruk oraz Semmelrock dostępna jest u nas – w internetowej hurtowni z materiałami budowlanymi kostkaGT. To szybki i wygodny sposób na udane zakupy.

Wyposażając nasz sklep, zawsze analizujemy towar pod względem jego jakości wykonania, a także rozpatrujemy go pod kątem możliwości zastosowań, jakie może zapewnić użytkownikom. W przypadku prezentowanych tu palisad betonowych absolutnie nie mieliśmy wątpliwości, dlatego bardzo szybko wkroczyły one do naszego asortymentu. Od lat współpracujemy zarówno z firmą Semmelrock, jak i Polbruk, zajmując się dystrybucją ich produktów na szeroką skalę w całym kraju. Śmiało możemy stwierdzić, że zainteresowanie nimi nie słabnie, a wręcz przeciwnie – grono zwolenników stale się powiększa, o czym świadczą pozytywne opinie, które wielokrotnie słyszymy od naszych nabywców.

Jeśli wciąż macie wątpliwości albo nurtują Was jakieś pytania i zastanawiacie się która palisada betonowa będzie dla Was najbardziej odpowiednia, to chętnie Wam doradzimy. Nasza kadra zawsze ochoczo udziela informacji na temat każdego sprzedawanego przez nas produktu. 

Jednak nie tylko fachowe porady i najwyższej jakości wyposażenie naszej hurtowni sprawiają, że zaufało nam już tak wielu. To, co przyciąga i kusi to także doskonała cena, ponieważ staramy się, aby nasze oferty były zawsze konkurencyjne. Zresztą sprawdźcie to sami, zapraszamy!

Wymiary palisad ogrodowych | ilości na palecie

[LINK ze stron z produktami]