Mała architektura i akcesoria - obrzeża chodnikowe, obrzeża trawnikowe, stopnie i palisady ogrodowe, gazony, murki, bruk ekologiczny

Aktywne filtry

To, co najlepiej ją określa, to znane nam wszystkim powiedzenie: „diabeł tkwi w szczegółach” oraz fakt, że mała rzecz potrafi zdziałać wielką różnicę. Elementy małej architektury ogrodowej to aranżacyjna broń wielkiego kalibru, która pomimo swoich nieznacznych rozmiarów potrafi zdziałać ogrodowe cuda.

Odpowiednio dobrane zyskają same zachwycające opinie. W internetowej hurtowni kostkaGT polecamy takie betonowe elementy, jak te marki Polbruk, Pozbruk, Semmelrock. Doskonała jakość, ogromne ogrodowe pole wyboru oraz fantastyczna cena. Czyli taki aranżacyjny pakiet, który rozwieje wszelkie wątpliwości, gdzie kupić najlepsze dla naszego ogrodu elementy małej architektury ogrodowej. Sprawdź, co ciekawego mamy do zaoferowania dla Twojego ogrodu.

Mała architektura ogrodowa – co to jest?

Wbrew wszelkim pozorom, określenie mała architektura ogrodowa jest kategorią, która obejmuje bardzo wiele aspektów. Nasza intuicja słusznie podpowiada, że należy do niej wszystko to, co nie przytłacza swoimi wymiarami, a wszelkie procesy związane z powstaniem takiego obiektu nie będą zbyt skomplikowane. I tutaj jednak pojawia się pewien „kruczek”, gdyż z przyzwyczajenia do małej architektury ogrodowej zaliczamy niesłusznie pewne obiekty, które w świetle prawa budowlanego do niej nie należą. Są to m.in. altany (te o powierzchni, która przekraczają 10 m2, wymagają jedynie zgłoszenia w stosownym urzędzie, ale wyłącznie w sytuacji, kiedy nie planujemy więcej takich obiektów, a powierzchnia naszej działki wynosi co najmniej 500 m2), murki oporowe, pawilony lub oczka wodne i baseny (te do 30 m2 wymagają również tylko zgłoszenia do urzędu). To, co przepisy określają jako mała architektura ogrodowa to:

  • obiekty użytkowe przeznaczone do codziennej rekreacji oraz utrzymania porządku (np. niemurowane śmietniki, elementy placu zabaw, grill murowany, ławki, huśtawki, hamak oraz inne meble ogrodowe),
  • obiekty kultu religijnego (np. kapliczki),
  • wodotryski oraz posągi,
  • inne obiekty ogrodowej architektury (np. trejaż, kratownice, bramka różana).

Oznacza to, że małą architekturę ogrodową najłatwiej jest opisać jako wszystkie obiekty i konstrukcje znajdujące się na terenie naszych ogrodów, które w teorii nie sprawiają zbyt ciężkich problemów w sytuacji, kiedy chcielibyśmy zmienić ich lokalizację. To, co warto na ich temat zapamiętać to fakt, iż żaden z takich obiektów nie wymaga pozwolenia na budowę, ani konieczności zgłaszania zamiaru utworzenia na terenie swojego ogrodu któregokolwiek z nich. 

Elementy małej architektury cena, rodzaje

Skoro wiadomo już, co w ogrodowej trawie piszczy pora przejść do konkretów. Czyli tego, co producenci materiałów utwardzających powierzchniowe problemy oferują w ramach kategorii mała architektura ogrodowa. Trzeba przyznać, że każdy będzie miał w czym przebierać, bo to tutaj znajdziemy takie elementy, jak obrzeża, palisady ogrodowe, stopnie ogrodowe, donice, czy gazony. Dzięki nim zyskujemy możliwość wydzielenia w ogrodach różnych sfer aktywności. Efektowna aranżacja ogrodowa z wykorzystaniem elementów małej architektury ogrodowej pozwoli zrównoważyć całą przydomową przestrzeń, zwiększyć funkcjonalność oraz stworzyć wymarzony kąt dla każdego domownika. Wykonane z betonu elementy, które zamieścimy w naszym ogrodzie to rozwiązanie trwałe oraz eleganckie. Dawniej, beton kojarzył się wyłącznie z szarą masą, której daleko było do tak wszechstronnego zastosowania, jakie zyskał współcześnie.

Nowoczesna technologia oraz kreatywność sprawiły, że ten niedoceniony wcześniej materiał budowlany zyskał drugie, aranżacyjne życie. Powiew architektonicznej świeżości spowodował, że wszystkie elementy małej architektury, czyli palisada ogrodowa, stopień ogrodowy, obrzeża betonowe oraz wiele innych, cieszą się niezwykłą popularnością. To właśnie w nich tkwi sekret każdego zachwycającego ogrodu. Wprowadzają harmonię, pomagają okiełznać trudniejsze ukształtowanie terenu i co najważniejsze, stanowią gustowną ozdobę, uzupełniającą ogrodową aranżację. Niezależnie od tego, czy planujesz kącik wypoczynkowy, rabaty kwiatowe, plac zabaw dla dzieci, czy ścieżkę prowadzącą do nowopowstałego basenu, z elementami małej architektury wszystkie ogrodowe cuda są możliwe.

Tak pięknej, wykończeniowej wizji nie psuje nawet cena, bo ta stanowi betonowe zapewnienie najbardziej korzystnej inwestycji, jakiej podejmiesz się w swoim ogrodzie. W naszej hurtowni internetowej kostkaGT oferujemy nie tylko najniższe na rynku ceny, ale i najlepszej jakości, ogrodowe elementy produkowane przez brukowych specjalistów, takich jak Polbruk oraz Semmelrock. W ich bogatym asortymencie znajdziesz wszystko, a nawet jeszcze więcej, niż niezbędne do tego, by wykreować funkcjonalną bezpieczną oraz elegancką ogrodową przestrzeń na każdą kieszeń.

Betonowe elementy Polbruk

Polbruk SA to firma, której nazwy nie trzeba nikomu przedstawiać. To największy producent materiałów betonowych, który prowadzi swoją działalność na terenie naszego kraju. To ona jest niczym synonim całej brukowej kategorii, gdyż mówiąc „polbruk”, mamy zawsze na myśli wszelkie betonowe rozwiązania utwardzania nawierzchni, takie jak płyty betonowe, czy wszelkiego rodzaju kostki brukowe. Działająca od wielu lat na budowlanym rynku firma Polbruk kreuje i wyznacza trendy w betonowej aranżacji przestrzeni.

Dzięki nieustannemu rozwojowi, dynamicznym reakcjom na zmieniające się potrzeby klientów oraz pojawiające się trendy elastycznie dopasowuje swoją ofertę tak, by zawsze spełniała najwyższe jakościowe i estetyczne standardy. To, o czym nie zapomina Polbruk, to bogata oferta elementów małej architektury, które pozwalają na aranżację ogrodów domowych marzeń. Na potwierdzenie swoich utwardzających umiejętności Polbruk oferuje fantastyczne opinie i niewzruszoną, betonową jakość, a wszystko to w fantastycznej cenie. W kostkaGT możesz śmiało przebierać w polbrukowych rozwiązaniach, bo u nas znajdziesz takie produkty, jak:

  • obrzeża – czyli ogrodowy element, który przeznaczony jest do zabezpieczenia i wykończenia ścieżek, alejek i chodników. Są niczym aranżacyjne ramy, które okalają brukowe dzieła sztuki, tworząc granicę pomiędzy utwardzoną nawierzchnią, a roślinnością. Polbruk oferuje takie obrzeża jak: obrzeże Modern (nowoczesne, stylowe, które sprawdzi się nie tylko w modernistycznej aranżacji), obrzeże Endo (obrzeże w kształcie niewielkich słupków, które stanowi subtelne wykończenie poszczególnych części w ogrodzie), obrzeże Canto (oryginalny sposób na wydzielenie kostki od pozostałej części ogrodu), obrzeże trawnikowe (sprawdzone i estetyczne rozwiązanie na zamknięcie zielonej części ogrodu) oraz obrzeże chodnikowe (czyli te, które stworzone zostało po to, by trzymać każdy chodnik w twardych ryzach).
  • palisady – to funkcjonalny i elegancki element, który pozwala na odgrodzenie trawnika od innych części ogrodu, np. nasadzeń roślinnych, czy ścieżki. W ofercie Polbruk znajdziemy takie palisady, jak: palisada łamana (bardzo elegancka o ciekawej fakturze przywodzącej na myśl łupany kamień, która z łatwością wkomponuje się w ogrodowe aranżacje), palisada Hestra (wysoka – 100 cm, o prostym, nowoczesnym kształcie, niebywale funkcjonalna oraz zapewniająca wysokie walory estetyczne), palisada Zen (elegancka i gustowna, doskonale sprawdzi się w przypadku zabudowy różnic poziomów w ogrodzie).
  • gazony – te betonowe elementy wykorzystywane są do tworzenia pewnego rodzaju, architektonicznych ścian służących jako murki oporowe, obudowy skarp lub jako dekoracyjny element wypełniony roślinnością. W ofercie Polbruk znajdziemy m.in. gazon Mini Luna (w kształcie okręgu o średnicy fi 28/35 cm oraz wysokości 20 cm).
  • stopnie schodowe – to, do czego są wykorzystywane, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. W tym segmencie znajdziemy takie elementu firmy Polbruk, jak stopień schodowy Grando (imitujący naturalny kamień stopień o łamanej fakturze, bardzo elegancki).
  • murki – czyli takie elementy małej architektury ogrodowej, dzięki którym powstają ogrodzenia, ale doskonale sprawdzą się jako swoista ozdoba każdego ogrodu. Pod znakiem marki Polbruk znaleźć można np. murek Grando (jego fantastyczna, nieregularna faktura stanowić będzie niepowtarzalne, aranżacyjne rozwiązanie).

Betonowe materiały Semmelrock

Semmelrock sprawia, że możemy nie tylko kroczyć pewnie, ale i cieszyć oko estetycznymi, betonowymi rozwiązaniami, bez względu na to, gdzie zostały zastosowane. Wizja firmy napędza jej działalność, a ogromna pasja sprawia, że każda wychodząca z hali produkcyjnej kostka lub płyta jest perfekcyjną odpowiedzią na wymagania rynku oraz zapotrzebowania wszystkich klientów. Nieustanny rozwój technologii, kreatywność oraz troska o to, co znajduje się poza murami, sprawia, że Semmelrock doskonale wie, jak zapewnić bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz elegancję nie tylko na domowych posesjach, ale i wszelkich przestrzeniach użyteczności publicznej.

Najwyższe jakościowe standardy, bardzo korzystna cena oraz pochlebne opinie tworzą betonowo twarde fundamenty, na których warto opierać swoją wykończeniową decyzję. W ofercie Semmelrock znajdziesz nie tylko takie utwardzające produkty, jak kostka brukowa, czy płyta brukowa, ale i wiele innych elementów, dzięki którym Twój ogród zyska drugie, eleganckie życie, czyli obrzeża, palisady, czy gazony. Każdy z nich, precyzyjnie wykonany bez cienia betonowych wątpliwości spełnia swoje zadanie. Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić produkty marki Semmelrock, wystarczy sprawdzić nasz kompleksowy asortyment na stronie internetowej hurtowni kostkaGT. Jesteśmy pewni, że uda nam się zaskoczyć Ciebie, Twój ogród oraz Twój portfel.

Gdzie kupić elementy małej architektury ogrodowej?

Jeden mały element, a potrafi zdziałać tak wiele. Nie bez powodu powiadają, iż diabeł tkwi w szczegółach. Szczególnie w ogrodzie. By zapobiec aranżacyjnej wpadce oraz by pomóc odnaleźć perfekcyjnie dopasowane do Twojego ogrodu rozwiązanie, na wirtualnych półkach hurtowni internetowej kostkaGT znajdują się wszelkiego rodzaju elementy, które kompleksowo uzupełniają ogrodowy asortyment. Mała architektura ogrodowa pozwala nie tylko na dekorację, ale i funkcjonalne wydzielenie poszczególnych części przestrzeni, by każdy mógł znaleźć swój wymarzony zakątek. Obrzeża, palisady, stopnie schodowe i gazony. Wszystko to i o wiele więcej znajdziesz właśnie w naszej hurtowni.

O jakość oferowanych przez nas produktów dbają najlepsi betonowi specjaliści, tacy jak Semmelrock i Polbruk. To oni zyskują same fantastyczne opinie, które potwierdzają to, że warto na nich ogród stawiać. A jeśli interesuje Cię niska cena, to lepiej trafić nie mogłeś. Bo dbamy zawsze o to, by spadła poniżej poziomu konkurencji. Do ogrodowego pakietu dorzucamy jeszcze pomoc naszych specjalistów oraz ekspresową dostawę na wskazany przez Ciebie ogród. Szybko, tanio i elegancko. Tak właśnie wykańcza się wszelkie aranżacyjne problemy w hurtowni internetowej kostkaGT. Ale nie wierz nam na słowo – sprawdź sam. Jesteśmy betonowo pewni, że uda nam się Ciebie zaskoczyć.

Czym byłaby aranżacja przestrzeni bez pięknych detali. W sklepie z kostką brukową kostkaGT.pl proponujemy odpowiednie dla ciebie rozwiązania. Dział architektura to mnóstwo elementów do wykończenia połaci wyłożonych kostką brukową i płytami tarasowymi. Są to m,in. obrzeża chodnikowe i trawnikowe, palisady, murki, gazony

Warto przy zakupie kostki zwrócić uwagę na potrzebne wykończenie. Razem z dostawą kostki otrzymasz elementy, które upiększą Twój ogród, dom i taras. A cena? U nas zawsze przystępna.