Obrzeża i krawężniki

Aktywne filtry

Obrzeża i krawężniki chodnikowe, trawnikowe 6-8 cm

Obrzeża i krawężniki to jedne z tych elementów architektury krajobrazu, które stanowią nie tylko estetyczne, ale też praktyczne dopełnienie całej aranżacji. Odpowiedni dobór krawężników i obrzeży to gwarancja eleganckiego wykończenia nawierzchni i prawidłowego zabezpieczenia kostki. Materiały te służą do oddzielenia nawierzchni spełniających odmienne funkcje, na przykład bruku od trawnika. Utrzymują kostkę na miejscu i chronią ją przed wysuwaniem.  

Betonowe obrzeża, krawężniki, a także gazony i palisady są wyjątkowo uniwersalne. Świetnie nadają się do tworzenia nawierzchni przeznaczonych do ruchu pieszego i kołowego, ale także do budowy ogrodowych alejek, rabat kwiatowych czy schodków. Prezentują się doskonale zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych aranżacjach otoczenia domu.  

Obrzeża, krawężniki, palisady i gazony wykonane z betonu wykazują wysoką odporność na działanie niszczących warunków atmosferycznych (niskie i wysokie temperatury, wilgoć). Charakteryzują się też znaczną wytrzymałością i są niepodatne na ścieranie. To również elementy łatwe w układaniu.  

Szukasz najlepszego wykończenia nawierzchni na swojej posesji? Świetnie się składa! W naszym sklepie online kostkaGT znajdziesz ogromny wybór obrzeży, oporników, krawężników, gazonów i palisad, dzięki którym stworzysz estetyczne i trwałe alejki, podjazdy czy schody. W swojej ofercie mamy obrzeża i krawężniki znanych i cenionych producentów, takich jak Semmelrock, Polbruk i Pozbruk. Zapraszamy!