Filtruj według

Producent

Producent

W naszym blogu...

W naszym blogu...

Stopnie ogrodowe / tarasowe - cena, kolorystyka, wymiary

Stopnie ogrodowe to element, który nie tylko podkreśli architekturę ogrodu, ale również umożliwi nam płynną i bezproblemową komunikację w tym miejscu, zwłaszcza jeśli nasz ogród jest usytuowany na większym wzniesieniu terenu. Pięknie zaprojektowane, harmonijnie wkomponowane w otoczenie schody będą nie tylko cieszyć oko, ale pozwolą nam wytyczyć drogę na taras, wskażą wyjście lub wejście na teren posesji. Umieszone w otwartej przestrzeni powinny zapewnić nam maksimum bezpieczeństwa i być odpowiednio przystosowane do panujących na danym terenie warunków atmosferycznych. Ogromną popularnością cieszą się obecnie gotowe modele marki Polbruk oraz Semmelrock, Pozbruk. Znalazły się one także w naszym asortymencie, a biorąc pod uwagę fakt ich doskonałości, przystępna cena kusi jeszcze bardziej.

Subcategories

Aktywne filtry

Stopnie ogrodowe – parametry, zastosowanie, rodzaje i cena

Jak już zasygnalizowaliśmy na samym początku schody zewnętrzne, mogą nam posłużyć m.in. jako wejście na taras. Stopnie tarasowe powinny być solidne i przede wszystkim stabilne, a ich nawierzchnia nie może być śliska. Dobrym pomysłem jest zastosowanie elementów z tej samej linii, co płyty, z których budowaliśmy nasz taras. Wtedy mamy pewność, że są one odpowiednio przystosowane tzn. odporne na mróz, opady deszczu lub śniegu, a także promieniowanie UV. Do tego powinny mieć zalecany wskaźnik antypoślizgowości R powyżej 10, twardość wskazującą na klasę ścieralności o wartości co najmniej 7 stopnia, a ich nasiąkliwość nie powinna przekroczyć 6%. Oczywiście im będzie mniejsza, tym lepiej. Jeśli planujemy umieścić dłuższe schody warto w odległości co kilka z nich zastosować specjalne spoczniki, czyli tzw. głębsze stopnie. Poprawimy wtedy znacznie komfort wchodzenia.

We współczesnych trendach przy projektowaniu ogrodów króluje bardzo praktyczne i ułatwiające konstruowanie schodów rozwiązanie. Są to gotowe stopnie betonowe, których parametry są idealnie dostosowane do warunków panujących na zewnątrz. Produkowane są w formie prostokątnych bloków schodowych o wymiarach, które swobodnie wkomponujemy w przestrzeń przy tarasie lub ogrodzie. Niewątpliwym ich atutem jest także atrakcyjny design. Beton, którego są wykonane, może przybierać różne formy i imitować wiele rodzajów powierzchni, na przykład naturalny kamień. To, co jest istotne w zastosowaniu tego rodzaju materiału to o wiele niższa cena w stosunku do tych wykonanych z oryginalnego kruszcu. Dodatkowo trwałość stopni ogrodowych z betonu w porównaniu na przykład z surowcami naturalnymi takimi jak piaskowce lub wapienie wypada dużo korzystniej. Niestety musimy liczyć się z tym, że wykonane z nich schody kamienne, choć niewątpliwe piękne, to jednak będą wymagały specjalnej pielęgnacji i ochrony. Najlepiej byłoby je umieścić w miejscu zadaszonym, a nie zawsze mamy taką możliwość.

Pomysłem na stopnie ogrodowe, który jednak wymaga nieco więcej zachodu, jest ich konstrukcja wykonana na bazie fundamentów betonowych, które możemy potem obłożyć płytami betonowymi, kamiennymi lub klinkierowymi. 

Stopnie betonowe marki Polbruk i Semmelrock

Ci znakomici producenci od lat zajmują czołową pozycję w branży dotyczącej materiałów do wykończenia przestrzennego – m.in. właśnie gotowych stopni ogrodowych, płyt i kostek brukowych, elementów małej architektury. Dlatego nie bez powodu o nich tu wspominamy.

W asortymencie firmy Polbruk znalazł się rewelacyjny stopień schodowy Grando trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Są to bloki schodowe wysokości 15 cm z tej serii dostępne w 2 wygodnych i funkcjonalnych formatach 100x40 cm w fakturze łamanej i 100x46 cm przy wersji gładkiej, w 6 wyszukanych barwach: latte, hawai, paloma, alpen, piaskowej i grafitowej. Dzięki wymiarom różnej szerokości łatwo wpasujemy je w naszą przestrzeń. Łamana struktura wręcz do złudzenia przypomina naturalny kamień, którego design pasuje do otoczenia projektowanego w stylu rustykalnym i śródziemnomorskim. Powierzchnia gładka doskonale wypełni obszar w klimacie industrialnym lub modernistycznym.

Semmelrock może poszczyć się gotowym betonowym stopniem Lusso Tivoli o wymiarach 65x30x15 cm, który może być stosowany jako odrębny element lub łączona większa konstrukcja. Jego uszlachetniona struktura stylizowana na wzór naturalnego kamienia trawertynu dostępna jest w 2 ciekawych odcieniach jasnym blanco lub ciemniejszym paloma. Stopień ten jest hydrofobizowany, pozbawiony wykwitów wapiennych, odznacza się także wysoką wytrzymałością, odpornością na mróz i ścieranie.

Kolejną propozycją w obrębie tej marki jest produkt klasy Premium – stopień schodowy Sottile formatu 65x15x15 cm, który także możemy wykorzystać jako pojedynczą ozdobę lub połączyć tworząc schody. Powierzchnia tego elementu została wzbogacona piaskiem kwarcowym i jest odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Dostępna ciekawa kolorystyka antracytowa (carbo) lub jasnoszara (credo) elegancko prezentuje się w niemal każdym otoczeniu. Połączenie tych 2 barw w jednym projekcie pozwoli stworzyć odważny kontrastowy efekt, który wyróżni naszą przestrzeń.

Livello Uni od Semmelrock to wielkoformatowy, hydrofobizowany betonowy stopień o wymiarach 100x40x15 cm, 4 odcieniach szarości: silexo, acero, teneri, bruni, który jest odporny na mróz i ścieranie. Zawiera w strukturze piaski bazaltowe i kwarcowe, a dzięki specjalnie zastosowanej technologii na jego powierzchni znacznie zredukowano wykwity wapienne. Świetnie komponuje się zarówno w otoczeniu w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Gdzie kupić stopnie tarasowe?

W naszym sklepie internetowym kostkaGT już od wielu lat prowadzimy sprzedaż prezentowanych powyżej modeli stopni tarasowych marki Polbruk i Semmelrock. Zaopatrujemy naszych klientów w tylko sprawdzone rozwiązania od renomowanych producentów, dlatego po prostu nie mogło ich u nas zabraknąć. 

Silna pozycja w branży i wiele pochlebnych opinii o tych czołowych przedstawicielach to efekt ich wieloletniego doświadczenia, które przełożyło się na najwyższą jakość każdego oferowanego przez nich produktu. Dbałość o każdy detal, wyjątkowa precyzja w produkcji opartej na najnowocześniejszych technologiach sprawiają, że stopnie schodowe tych dwóch marek zdobyły uznanie nie tylko wśród użytkowników, ale również u zawodowych projektantów, którzy chętnie stosują je w swoich aranżacjach ogrodowych. 

Dlatego śmiało postawmy na to, co pewne i już dziś zbudujmy schody ogrodowe swoich marzeń. Przy okazji warto skorzystać z naszej super oferty i kupić towar w niskiej cenie. W razie wątpliwości śmiało pytajcie – doradzimy i pomożemy wybrać ten właściwy asortyment. Zapewniamy szybki i bezpieczny transport zakupionych u nas produktów. Zakupy budowlane w hurtowni online kostkaGT bez konieczności wychodzenia z domu to bardzo praktyczny i wygodny sposób inwestowania w swoją przyszłość. Zapraszamy więc do składania zamówień.

Stopnie ogrodowe | ilości na palecie

[LINK ze stron z produktami]