Kostka brukowa i płyty brukowe ażurowe ekologiczne - cena, kolorystyka, wymiary

Aktywne filtry

Poszukujesz takiej kostki lub płyty brukowej, która poza tym, że spełni wszystkie estetyczne, jakościowe i funkcjonalne wymagania, będzie także przyjazna środowisku? To dla nas żadne wykończeniowe wyzwanie! W hurtowni online kostkaGT ekologicznych rozwiązań na nawierzchnię jest bez liku! Wybierz swoje brukowe płyty ażurowe lub kostkę ekologiczną spośród trzech dostępnych u nas producentów, którzy zyskują same fantastyczne opinie: Polbruk, Semmelrock oraz Pozbruk. Do tego bardzo korzystna cena i fachowe wsparcie, byś nie miał żadnych wątpliwości, gdzie kupić. Po ekologiczne kostki i płyty prosto na stronę internetowej hurtowni kostkaGT.

Płyty brukowe ażurowe i kostka brukowa ekologiczna – zalety

Jedną z ważnych kwestii, nawet podczas budowy i remontów, jest troska o środowisko. Dobór odpowiednich rozwiązań dotyczy już nie tylko wygody, jakości oraz estetyki, ale i podstawowej funkcjonalności, która ma pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko. Stąd też coraz większą popularność zyskują ekologiczne kostki brukowe oraz płyty brukowe ażurowe, za którymi kryje się masa korzyści (i to nie tylko tych utwardzających).

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czegoś o mniejszym, czy większym betonowym kalibrze, współcześnie masz wiele sposobów, które pozwolą Ci na wykończenie nawierzchni z jednoczesną troską o to, co pod nią, jak i wokół niej. Ażurowe płyty o specjalnych kształtach zapewniają swobodę aranżacji oraz gwarantują odprowadzanie wody z powierzchni do gruntu. To rewelacyjny sposób na zabezpieczenie go przed wyjałowieniem oraz działają jako skuteczna ochrona ekosystemu. Kostka ekologiczna to trwałe i solidne rozwiązanie zapewniające dodatkowo bezpieczne, stabilne podłoże dla nawierzchni narażonych na zwiększoną eksploatację. Są więc doskonałe na parkingi – nawet te przeznaczone dla ciężkich, dużych maszyn. Każda z nich – i płyta ażurowa, i ekologiczna kostka jest praktyczna, funkcjonalna i pozwala na wszechstronne wykorzystanie zarówno na prywatnej posesji, terenach przemysłowych, miejscach użyteczności publicznej, jak i w przestrzeniach komercyjnych.

Poszukując rozwiązań proekologicznych, podpowiemy, że nie musisz szukać daleko. W naszej internetowej hurtowni kostkaGT znajdziesz betonowe kostki i płyty topowych producentów, przed którymi brukowanie nie ma żadnych tajemnic. Wśród asortymentu marki Polbruk wybierać możesz spośród kostki brukowej Ekol, płyty ażurowej Greengo oraz płyty brukowej ażurowej Extrano. Ekologiczne zabudowanie nawierzchni od Semmelrock to u nas kostka brukowa ekologiczna Aquaton oraz ażurowe płyty Eko Ażur. Do tego dochodzi firma Pozbruk! Tutaj wybierać można pomiędzy kostkami, takimi jak Eko I, Eko II, Domino Eko oraz płytą ażurową chodnikową.

Kostka ekologiczna Polbruk – opinie

Zaczniemy od dostępnych u nas proekologicznych rozwiązań z betonu do utwardzania nawierzchni oferowanych przez znaną wszystkim markę Polbruk. Proste i minimalistyczne kostki lub płyty o nieco ciekawszej formie. Jesteś ciekaw, co takiego znajdziesz na naszych wirtualnych półkach? Spójrz poniżej:

  • płyta ażurowa Polbruk Greengo – jej niepowtarzalny kształt sprawia, że nawierzchnia od razu zyskuje elegancki i praktyczny zarazem charakter. Greengo zaprojektowana została w myśl o naturalnym środowisku. Ma gładką fakturę, grubość 8 cm, a jej wymiary osiągają 40x40 cm. Ułożone obok siebie kolejno płyty z betonu tworzą symetrycznie następujące po sobie niewielkie koła, które pozwalają na swobodne wsiąkanie wody prosto do gruntu. Wykorzystując je u siebie, możesz zapomnieć o gromadzących się kałużach, gdyż Greengo efektywnie odprowadza każdy nadmiar wody opadowej.
  • kostka ekologiczna Polbruk Ekol – to betonowa klasyka w ekologicznym wydaniu. Ekol ma kształt kwadratu o wymiarach 20x20 cm, posiada elegancką, gładką powierzchnię, a jej grubość to 8 cm. Posiada także specjalne dystanse, które nie tylko ułatwiają jej układanie, ale i dają pewność na pozostawienie odpowiedniej odległości pomiędzy kolejnymi kostkami. Dzięki temu pozostawia wolne miejsce zapewniające odprowadzanie wody oraz wolną rękę co do aranżacji. Niezabudowane otwory pomiędzy kostkami brukowymi Ekol można wypełnić wedle aranżacyjnego zapotrzebowania np. drobnym żwirem, grysem lub zasiać tam trawę. Daje więc ogromną swobodę co do dopasowania jej do indywidualnych, estetycznych wymagań.
  • płyta brukowa ażurowa Polbruk Extrano – jest doskonałym produktem dla tych, którzy cenią sobie nieszablonowe rozwiązania. Jest minimalistyczna, solidna i funkcjonalna. Jej regularna forma kwadratu o wymiarach 50x50 cm złamana została delikatnie falującymi poprzecznymi żłobieniami. Wyróżnia się na tle innych utartych betonowo schematów i przeciwstawia się wszelkim utwardzającym konwenansom. I to z jakim efektem! No a przy tym działa w 100% ekologicznie. Taka jest właśnie stylowa i nowoczesna duża ażurowa kostka brukowa Extrano od Polbruk.

Kostka betonowa ekologiczna Semmelrock – cena

Nadszedł czas na markę Semmelrock. I w tym przypadku liczyć można na fantastyczne rozwiązania na każdą nawierzchnię, którą planujesz wykończyć z myślą o środowisku. Pozwalają one na wszechstronne wykorzystanie. Bez skrupułów wyłożyć nimi możesz ścieżki, parkingi, place, czy drogi dojazdowe. Co więc takiego oferuje Semmelrock? Tylko zobacz!

  • Ekologiczna kostka brukowa Semmelrock Aquaton – to ciesząca się dużym uznaniem betonowa kostka, po którą sięgają często ci, którzy cenią sobie proekologiczne rozwiązania. Jest kwadratowa (wymiary 20x20 cm) i ma grubość 8 cm. Prosta forma idealnie współgra z przyświecającą ideą ochrony środowiska, z jaką stworzona została elegancka Aquaton. Wyposażona jest w 3-centymetrowe dystanse, które określają odpowiednią szerokość fug zapewniających prawidłową przepustowość dla odprowadzanych wód opadowych. Kostka ekologiczna Aquaton posiada gładką powierzchnię oraz dostępna jest w trzech kolorach: platino (jasnoszary), sombra (ciemny grafit) oraz marrone (kasztanowy).
  • Ażurowa płyta brukowa Semmelrock Eko Ażur – idealny sposób na zabudowę nawierzchni, które wymagają stworzenia skutecznego systemu do odprowadzania wód opadowych. Płyta brukowa Eko Ażur to jedno z rozwiązań, po które najchętniej sięgają osoby chcące zabezpieczyć skarpę oraz wykończyć wymagająca nawierzchnię, nie ingerując jednocześnie w estetykę przestrzeni. To ażurowa kostka w dużym formacie, której wymiar to 60x40 cm, a grubość wynosi 10 cm. Jest praktyczna, gdyż bardzo łatwo wyłożyć nią nawet duże powierzchnie. Wszechstronna, sprawdzona przez wielu oraz doskonale komponuje się z otoczeniem. Ponadto uzupełnić ją można o inne elementy małej architektury ogrodowej, z którymi stworzy spójną, elegancką i proekologiczną aranżację.

Kostki i płyty ażurowe ekologiczne Pozbruk

Kolejną firmą, której asortyment zawitał w naszych internetowych hurtowniach jest Pozbruk. I tym razem nie zawiedzie Was bardzo duży wybór ekologicznych kostek i płyt, jaki macie sięgając po produkty tejże marki specjalizującej się w produkcji doskonałej jakości materiałów do utwardzania nawierzchni. Co więc mamy dla Was tym razem?

  • Brukowa kostka ekologiczna Pozbruk Eko I – to już utwardzająca, ekologiczna klasyka – kwadratowa kostka z wypustkami, które zapewniają przestrzeń niezbędną do odprowadzanie wody opadowej. Wymiary Eko I wynoszą 20x20 cm, a jej grubość to 8 cm. Łączyć ją można z innymi kostkami brukowymi, tworząc oryginalne utwardzające nawierzchnię kompozycje. Wykorzystując Eko I eliminujesz barierę, jaką jest szczelna warstwa utwardzająca oraz gwarantujesz zachowanie naturalnych właściwości gruntu.
  • Ekologiczna kostka betonowa Pozbruk Eko II – nieco zmodernizowana wersja kostki Eko I, której fantastyczna forma tworzy atrakcyjny wzór na nawierzchni. Forma Eko II eliminuje ryzyko klinowanie się kolejnych betonowych elementów, zapewniając odpowiednią przestrzeń do odprowadzania wody. Wymiary Eko II wynoszą 20x20 cm, a jej grubość sięga 8 cm. Ta kostka betonowa wspiera ekosystem oraz posiada specjalne wypustki.
  • Kostka brukowa ekologiczna Pozbruk Domino Eko – jest niczym kultowa Tetka, aczkolwiek w nieco bardziej ekologicznym wydaniu. Domino Eko dzięki odpowiedniej modyfikacji krótszej krawędzi kostki pozostawia przestrzeń przepuszczającą wodę opadową. Jest więc funkcjonalna i ponadczasowa. Bez problemu wyłożysz z nią każdą nawierzchnię. Wymiary Domino Eko to 20x16 cm, grubość wynosi 8 cm.
  • Chodnikowa płyta ażurowa Pozbruk – i jej nie mogło tutaj zabraknąć. Brukowa płyta ażurowa zaprojektowana tak, by pozostawiać otwory gotowe na indywidualne zaaranżowanie – możesz zasiać tam trawę lub wypełnić je wybranym kruszywem. Wykorzystana być może zarówno na ciągach ruchu pieszego, jak i tam, gdzie poruszają się auta. Jej wymiary to 60x40 cm, grubość 10 cm, powierzchnia gładka.

Gdzie kupić ekologiczne kostki i płyty? Zapraszamy do kostkaGT

Wykończenie nawierzchni tak, by zachowała najwyższe ekologiczne standardy to współcześnie żaden problem. Producenci oferują szeroką gamę betonowych produktów, które dobrać można swobodnie według indywidualnych kryteriów. Od prostych, klasycznych form po te nieco bardziej ekstrawaganckie. Jeśli poszukujesz ekologicznej kostki brukowej o tradycyjnym kształcie polecamy Polbruk Ekol, Semmelrock Aquaton lub kostki Pozbruk, takie jak Eko I, Eko II lub Domino Eko. A może brukowe płyty ażurowe? W tym wypadku warto rzucić okiem na Semmelrock Eko Ażur, Polbruk Greengo lub chodnikowe ażurowe płyty Pozbruk. Dla tych, którzy widzą u siebie coś innego, niż u innych - podejrzewamy, że Polbruk Extrano spełni każde ekstrawaganckie wymagania.

W internetowej hurtowni kostkaGT utwardzanie nawierzchni jest łatwe i przyjemne. Dla Ciebie, portfela oraz środowiska. U nas znajdziesz kompleksowe rozwiązania, których cena wprawia w doskonały, oszczędny nastrój. W razie jakichkolwiek wątpliwości pomogą Ci nasi specjaliści. A jeśli to wciąż mało – w przekonaniu, że możesz nam betonowo zaufać utwierdzą Cię doskonałe opinie. To tutaj, gdzie kupić można wszelkie brukowe kostki i płyty, bez większych finansowych i aranżacyjnych problemów znajdziesz idealne dla Ciebie i twojej nawierzchni rozwiązanie. Buduj i remontuj w hurtowni online kostkaGT.

Wymiary bruku ekologicznego | ilości na palecie

[LINK ze stron z produktami]