Bruk klinkierowy - ceramiczna kostka brukowa

Aktywne filtry

Jeśli poszukujecie naprawdę mocnego materiału do zabudowy przestrzennej, który przetrwa niemal każde, nawet te najtrudniejsze warunki atmosferyczne to bruk klinkierowy będzie bardzo trafionym pomysłem. W szczególności polecamy Penter produkowany przez naszego faworyta i brukowego mistrza – firmę Semmelrock. To rozwiązanie wzbudziło entuzjazm i zachwyt wielu. Nie tylko ze względu na jego doskonałe parametry i właściwości. Tu owacje na stojąco wywołała także niska cena. Dla dociekliwych śpieszymy donieść, że w sklepie online kostkaGT przygotowaliśmy super ofertę. Chodźcie tu, zapraszamy!

Bruk klinkierowy Penter Semmelrock – cena, gdzie kupić?

Jak już zasugerowaliśmy wcześniej, bruk klinkierowy Penter marki Semmelrock do kosztownych rozwiązań nie należy i to jest pierwsza świetna nowina. Wiadomo, że zawsze poszukujemy możliwie najtańszych opcji. Bezsprzecznym jest fakt, że budowa domu, czy wykończanie całej posesji to potężna inwestycja, przy której każdy nawet najdrobniejszy szczegół trzeba dokładnie przemyśleć i zaplanować. Materiały, które zastosujemy, muszą spełniać odpowiednie standardy jakości, bo to rzutuje przecież na nasze bezpieczeństwo i żywotność całego przedsięwzięcia. Niewłaściwie  i na szybko podjęta decyzja może nas potem słono kosztować. Zatem oczywiste jest, że wszystko poddajemy analizie i prowadzimy liczne kalkulacje, bo budżet, którym dysponujemy gra tu znaczącą rolę.

Biorąc pod uwagę te wszystkie kwestie, wychodzimy naprzeciw naszym klientom, aby sprostać ich wymaganiom. Dlatego u nas – w hurtowni internetowej kostkaGT cena bruku klinkierowego Penter została ustalona z korzyścią dla Was. Doskonale wiemy, że także w tym przypadku każdy grosz się liczy. Dlatego kupując u nas, możecie zaoszczędzić i tym samym zyskać dodatkowe środki na dalsze budowlane działania.

Zakupy przez internet to niesamowita wygoda, nie musicie biegać po sklepach, stać w kolejkach, a towar otrzymujecie szybko i prosto do domu. Jeśli nie jesteście pewni swojej decyzji i potrzebujecie to skonsultować, jesteśmy na to także przygotowani. Chętnie odpowiemy na pytania, doradzimy w kwestii bruku i nie tylko, bo nasz asortyment to praktycznie wszystko, czego potrzebujecie do budowy.

Jak powstaje bruk klinkierowy?

Zanim przejdziemy do bruku, wyjaśnijmy sobie, czym jest klinkier. Wyroby klinkierowe tworzone są z plastycznej masy, a twardy ceramiczny spiek powstaje z gliny wypalanej w temperaturze ok. 1100 °C. Charakteryzuje się nasiąkliwością poniżej 6%, wytrzymałością na obciążenia co najmniej  28 N/mm2 i gęstością netto min. 1900 kg/m3. Taka technika wypału sprawia, że produkty z klinkieru są niskonasiąkliwe, mrozoodporne, a także paroprzepuszczalne (nie zamakają). Nie są podatne na niszczące działanie czynników atmosferycznych.

Bruk klinkierowy to wyrób z ceramiki o niskiej nasiąkliwości od 2 do 6%, powstały w wyniku formowania, wypalania i suszenia mieszanki gliny z piaskiem. Jest on wysoce wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne (200 MPa, co daje możliwości około 40 ton nacisku na powierzchnię grubości 4,5 cm). Przetrwa także niekorzystne warunki panujące na zewnątrz na przykład mrozy, a nawet działanie silnie żrących kwasów.

Ciekawą kwestią jest koloryzacja bruku. Przy produkcji nie dodaje się pigmentu, a pożądaną barwę uzyskuje się, wykorzystując w odpowiednich proporcjach mieszanki glin. Tą metodą otrzymujemy naturalną kolorystykę – barwę żółtą, czerwoną oraz jej pochodne. Co ważne, wysoka temperatura procesowa utrwala i wzmacnia kolor. Dzięki temu nie blaknie on nawet pod wpływem ciągłej ekspozycji na słońcu.

Bruk klinkierowy to potocznie używana nazwa produktu, do którego wymogi określono wg Normy Europejskiej PN EN 1344 z 2006 r. Formalna nazwa to „ceramiczna cegła drogowa”. Wyrób ten o kształcie prostopadłościennej kostki ma najczęściej wymiary 20 cm x 10 cm, natomiast jego grubość wynosi 4,5; 5,2 lub 7,1 cm. Nieco większe rozmiary ma tzw. bruk staromiejski, który wykorzystywany jest przy renowacji zabytków z ubiegłych epok.

Bruk klinkierowy Penter – wymiary, właściwości, zastosowanie, wszystko, co powinieneś wiedzieć

Bruk klinkierowy Penter to propozycja marki Semmelrock, która z całą pewnością wpasuje się w każde gusta. Ten produkt podbija rynek i utrzymuje na nim całkiem wysoką pozycję, co zresztą potwierdzają co rusz wydawane znakomite opinie o nim. Zarówno stylistyka, jak i jego właściwości są na tyle uniwersalne, że tego rodzaju wykończenie sprawdzi się w niemal większości sytuacji. Zarówno na terenie prywatnych posesji, jak i w zabudowaniach publicznych, ale pomówmy już o konkretach.

Na początek wymiary – i te są zupełnie standardowe. Penter to prostokątna kostka formatu 20 x 10 cm i grubości 5,2 cm, który zdecydowanie ułatwi obudowę większych powierzchni i zapewni wiele możliwości zastosowań. Ten bardzo trwały materiał został poddany odpowiedniej technice wypalania, przez co charakteryzuje się lekko chropowatą powierzchnią, odporną na ścieranie, mróz i sól drogową. 

Dostępny jest w kolorach inspirowanych czystą naturą, które pozostają intensywne przez długi czas. Do wyboru mamy ceglany czerwony melanż, żółty, czerwonobrązowy, antracytowo-brązowy oraz brąz z ceglanym akcentem. Ta różnorodność sprawia, że możemy zaprojektować nowoczesne aranżacje w ciemnych tonacjach albo pójść w stronę tradycji i wykorzystać odcienie zbliżone do gleby, czy naturalnych kruszców. Bruk klinkierowy doskonale wygląda w połączeniu z kostką brukową o dowolnej wielkości, czy kolorze.

Zastosujemy go w wielu miejscach, między innymi ze względu na fakt, że znosi naprawdę duże obciążenia. Tam, gdzie go położymy, będzie możliwy nie tylko ruch pieszy, ale również i kołowy. Dlatego to idealny element wypełniającym podjazdy do garażu, place, parkingi, czy dziedzińce. Można z niego tworzyć również chodniki, krawężniki, zatoczki, wszelkie alejki i ścieżki w ogrodach. Sprawdzi się także przy budowaniu tarasu i schodów prowadzących do niego.

Sami zdecydujcie, gdzie go wykorzystacie, a po bruk Penter w super cenie zapraszamy już teraz do naszej hurtowni materiałów budowlanych kostkaGT.