Kostka brukowa, płyty tarasowe (brukowe) - grubość 6 cm

Aktywne filtry

Bruk, kostka brukowa o grubości 6 cm.

Zaryzykujemy fachowym stwierdzeniem, iż to betonowy osobnik, po którego najczęściej sięgają zarówno prywatni, jak i nieco „większego budowlanego kalibru” inwestorzy. Kostka brukowa 6 cm to rozwiązanie, którego nośność zapewnia odpowiednią wytrzymałość na nacisk, jaki generują osobowe pojazdy oraz ruch pieszy. Potocznie, w naszym fachu mówi się, iż kostka 6cm przeznaczona jest do wykorzystania w lekkim ruchu kołowym. Bez obaw położyć ją można na nawierzchniach, po których poruszają się samochody o wadze do 3,5 tony. Szeroki asortyment kostek 6 cm – zarówno pod względem formatów, form i kolorów, znajdziesz w naszej internetowej ofercie na kostkaGT.

6 cm - to najpopularniejszy rozmiar zarówno betonowej kostki brukowej jak i płyt brukowych (płyt tarasowych). Jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem łączy łatwością i szybkość układania z wytrzymałością. Zatem z powodzeniem można ją zastosować zarówna na chodniku dla pieszych jak i podjeździe dla samochodów osobowych, SUV-ów i busów. A cena za metr w naszym sklepie jest zawsze niska. 

Kostka brukowa 6 cm

W tym segmencie jest też największy wybór, ponieważ każdy producent np. Polbruk czy Semmelrock od niej zaczyn swoją ofertę. Bogactwo oferty może przyprawić o zawrót głowy ale spokojnie - udostępniliśmy filtry, które ułatwią  selekcję. Jednym z najpopularniejszych i najtańszych bruków jest klasyczny prostokąt czy "tetka".

Ceny za metr kwadratowy tej kostki rzadko przekraczają poziom 28-30 zł. Jest to propozycja bruku bardzo ekonomicznego. Jednak dla klientów, którzy poszukują czegoś więcej otwierają się nowe możliwości. Choćby niebanalny bruk Semmelrock Pavimo albo niezwykle interesujący Polbruk Trento.  Trzeba zaznaczyć, że oprócz nawierzchni gładkich mamy kostki brukowe o fakturach postarzanych i, chyba najbardziej dziś popularnych, płukanych (ziarnistych), nazywane często - i bardzo słusznie - kostkami szlachetnymi. A kształt? Tu też dowolność - prostokąty, trapezy, kwadraty i obłości. A kolor? Cóż... no to już na bogato!

Płyty brukowe (płyty tarasowe) 6 cm

Płyta brukowa różnie się od klasycznej kostki rozmiarem. Płyty brukowe zaczają się od 20 cm i kończą aż na wartościach liczonych już nie w centymetrach a metrach. Płyty brukowe są niezwykle popularną aranżacją tarasu, patio, werandy czy loggia. Choć i na chodniku lub w ogrodzie prezentują się cudownie.

Wśród mnogości polecamy przyjrzeć się płycie brukowej Polbruk Mulitcomplex lub fantastycznej Semmelrock Plato. Trzeba przyznać, że propozycja jest nie tylko ciekawa ale i bardzo ucieszy kieszeń posiadacza. Cena za metr pierwszej kostki oscyluje w granicach 40 zł, drugiej poniżej 50 zł. Skusić się warto zwłaszcza, że obie prezentują się rewelacyjnie!

Dysponujemy transportem oraz transportem z HDS. Pomagamy też zorganizować rozładunek - więc dzwoń śmiało. nie dość, ze kupisz u nas kostkę brukową tanio to jeszcze pomożemy w dostawie.