Kostka brukowa i płyty tarasowe (brukowe) płukane (struktura ziarnista)

Aktywne filtry

Dzięki strukturze płukanej bruk staje się szlachetnym budulcem. Poddany zabiegowi płukania jest bardzo charakterystyczny. Kostka brukowa płukana ma widoczne na powierzchni drobne ziarenka. Często przez to jest również określana jako kostka brukowa z posypką. Taki design bardzo przybliża ją do naturalnego kruszca. Oprócz wizualnych korzyści kostka płukana sprawdzi się w praktyce. Jej matowa faktura nadaje antypoślizgowych właściwości. Płukana kostka brukowa polecana jest szczególnie przy wykańczaniu schodów, tarasów, przestrzeni wokół basenów. Ścieżki na prywatnych posesjach, miejskie chodniki. Nowoczesne lub bliższe naturze klimaty. Masz dużą dowolność!

Z kostką brukową płukaną jest ciekawiej. Dzięki specjalnej technice produkcji bruk ma nowy wymiar - ziarnistą fakturę. Kostka prezentuje się pięknie i, w zależności od natężenia światła, zmienia swój kolor. W słońcu aż błyszczy.

Wierzchnia powłoka kostki betonowej pokrywana jest warstwą z dodatkiem minerałów szlachetnych. Najczęściej są to drobne kryształy kryształy granitu, kwarcu, bazaltu. Fantastycznym przykładem kostki szlachetnej jest Polbruk Beganit. Podczas procesu produkcyjnego warstwa poddana jest działaniu wody pod dużym ciśnieniem. Wypłukane lepiszcze znika - pozostawiając na powierzchni kostki ziarna skał. Efekt jest fantastyczny, proszę spojrzeć choćby na bruk Semmelrock Naturo! Rewelacyjny!

Ziarnista faktura kostki brukowej to nie wszystko. Dochodzi również kolor i kształt. Mamy zatem do zaoferowania bruk od małych kamieni w stonowanych szarościach aż po wielkoformatowe kolorowe płyty brukowe. A to oznacza, że możliwości aranżacyjne dowolnej przestrzeni są niemalże nieograniczone - jak nasza wyobraźnia. 

Co by nie powiedzieć kostka brukowa płukana (szlachetna) ożywi niemal każdą połać - bez względu czy będzie to taras, alejka, podjazd, parking czy ścieżka ogrodowa. Dla większości naszych klientów największą zaletą bruku szlachetnego jest to, że w słoneczny dzień promienie odbijają się od kryształów skalnych, tworząc gdzieniegdzie małe erupcje świetlnych refleksów - jakby kostka pokryta była diamentami. Oczywiście nie jest to efekt lustra - tylko pojedynczych archipelagów światła, rozsianych po całej powierzchni wyłożonej szlachetną kostką brukową.

Jeśli chodzi o utrzymanie i czystość - kostka szlachetna jest równie łatwa w zachowaniu schludności jak kostki gładkie. 

Dzwoń do nas śmiało - szybko przeliczymy koszty transportu i zaoferujemy atrakcyjną cenę. Jesteśmy dla Ciebie!