W naszym blogu...

W naszym blogu...

Murek ogrodowy - cena, kolorystyka, wymiary

Niepozorny, a potrafi znacznie więcej, niż można sobie wyobrazić. Murek ogrodowy to jeden z elementów małej architektury ogrodowej, który zaskakuje swoją wszechstronnością. Nie będziemy już wspominać o tym, że wygląda niczym łupane z kamienia dzieło sztuki. Betonowy murek do ogrodu sprawdzi się w każdej sytuacji – do zabezpieczenia skarpy w ogrodzie, zapewnienia prywatności, stworzenia oryginalnych kwietników, czy wydzielenia poszczególnych stref na posesji. A to zaledwie początek. Wszystko to dopełnia fantastyczna cena oraz doskonałe opinie.  Nawet kwestia, gdzie kupić wydaje się równie prosta. Wystarczy zajrzeć do naszej oferty, by znaleźć wysokojakościowe, trwałe i tanie (tak!) rozwiązanie od producentów, takich jak Semmelrock, Polbruk czy Pozbruk. 

Subcategories

Aktywne filtry

Murek ogrodowy – ozdoba i funkcjonalność w jednym, cena

W stawiających nieco większe wyzwanie, jeśli chodzi o aranżację ogrodów, lub w tych, gdzie po prostu czegoś jeszcze brakuje. Murek ogrodowy to element małej architektury ogrodowej, którego charakteryzuje nie tylko wysoka estetyka, ale i ogromna funkcjonalność. Stosowane do wykończenia ogrodów oraz pozostałej przestrzeni wokół domu, pełni przeróżne zadania. Murki ogrodowe to bez wątpienia rozwiązanie, które zastosowane na posesji, staje się jednym z najważniejszych elementów przestrzennej aranżacji. Zakres ich wykorzystania jest ogromny i ogranicza go tak naprawdę wyłącznie nasza kreatywność. Do czego więc służą?

  • Wyznaczają widoczne granice, dzieląc poszczególne części przestrzeni. Niskie murki ogrodowe to świetny sposób na to, by oddzielić sąsiadujące ze sobą strefy na naszych posesjach. Nie wiesz, jak wykończyć część tarasu łączącą się z ogrodem? Betonowy murek nie tylko wyznaczy granice, ale i przysłuży się jako zabezpieczenie konstrukcji tarasu.
  • Stanowią zabezpieczenie skarp. Betonowe murki ogrodowe wykorzystywane są często jako element oporowy, który chroni nachylone skarpy przed osunięciem. Te wysokie i strome (których nachylenie wynosi ponad 45 st.) inaczej wykończone być nie mogą. Wymagają bowiem zabezpieczenia w postaci murków oporowych. Skarpa w ogrodzie nie stanowi więc żadnego problemu. Wystarczy murek ogrodowy.
  • Niwelują różnice w wysokości terenu. Nierówny grunt i wszelkie pagórki kryjące się za domem to często zmora wszystkich projektantów. Na szczęście jednak wyrównanie różnic w ukształtowaniu terenu nie jest takie trudne, jakim się wydaje. Murki ozdobne do ogrodu rewelacyjnie sprawdzają się wtedy, kiedy pojawia się chęć lub potrzeba niwelacji różnic w wysokości terenu.
  • Zasłaniają nieestetyczne elementy lub części terenu. Nie tylko kobiety mają wiele do ukrycia ;). Nawet w ogrodach lub przed domem znajdzie się coś, co ze względów mało prezencyjnych, chcielibyśmy schować przed wzrokiem gości. Murek ogrodowy betonowy nadaje się idealnie do tego, by w elegancki i praktyczny sposób zasłonić m.in. strefę techniczną ze śmietnikami.
  • Gwarantują prywatność. No a czasami, nie licząc śmietników, czy „składzika”, marzy się także po prostu, by skryć się samemu. By stworzyć przytulny, zaciszny kącik, gdzie domownicy zaszyć się mogą po ciężkim dniu. Wystarczy skonstruować niski murek z betonowych elementów.
  • Pozwalają na konstruowanie trwałych i efektownych ogrodzeń. Betonowe elementy, z których powstają murki ogrodowe, mogą zostać wykorzystane do wyższych konstrukcji, takich jak ogrodzenia. Ich zaletą jest trwałość, szlachetny charakter oraz zapewnienie prywatności.
  • Tworzą kwietniki i doskonale komponują się z roślinnością. Ogrodowe murki często powstają z elementów imitujących naturalne materiały. Stąd też są doskonałym sposobem na wykończenie kwietników obsadzonych różnorodną roślinnością. Takie kompozycje w ogrodach to duet wizualnie doskonały.
  • Kreują oryginalne donice. Jeśli chcesz „po swojemu” uporządkować roślinność, możesz stworzyć donice, jakich nie ma nikt. A już na pewno nie sąsiad zza płotu. Wykorzystując bloczki murka ogrodowego, stworzysz donicę o wymiarach i kształcie, jakich tylko potrzebujesz.
  • Nadają niepowtarzalny charakter. Murki betonowe ogrodowe są praktyczne, funkcjonalne i bardzo atrakcyjnie się prezentują. Podczas aranżacji posesji mogą pomóc rozwiązać niejedno wykończeniowe zadanie. Pozwalają wizualnie powiększyć przestrzeń, wyeksponować roślinność, czy optycznie wydłużyć ogród.
  • Mogą posłużyć jako materiał do stworzenia oryginalnych mebli ogrodowych lub innych elementów małej architektury ogrodowej. Z betonowych murków ogrodowych wykonać można trwałe meble do ogrodu. Ławki i stół do ogrodu doskonale wkomponują się w naturalne otoczenie. Poza tym, z bloczków zbudować można także takie elementy, jak grill, fontanna, czy wodne kaskady.

Poza funkcjonalnością, która w przypadku murków oporowych/ogrodowych/dekoracyjnych/… odgrywa niesamowicie istotną rolę, na pierwszy plan wchodzi także bardzo korzystna cena. A ta, szczególnie w naszej internetowej hurtowni, pozwoli na to, by jedyne, co będzie nas obciążało po zakończonym remoncie/budowie, to ciężar zachowanych oszczędności.

Polbruk - murki ogrodowe zyskujące rewelacyjne opinie, gdzie kupić

Zastosowanie zastosowaniem, ale czas przejść do ofertowych konkretów. Zaglądając na nasze internetowe półki, znajdziesz coś, co na pewno Ci się spodoba. Jednym z dostępnych u nas produktów jest Murek Grando Polbruk. Jest bardzo elegancki – wygląda niczym ciosany starannie naturalny kamień, któremu niestraszny nieubłagany upływ czasu. Powstały z niego murek w ogrodzie będzie miał grubość 25 cm. Możesz wybrać spośród 2 wymiarów: 60x15 cm (bloczek standardowy dwustronnie łamany) lub 30x15 cm (bloczek połówkowy trójstronnie łamany). Dostępny jest w trzech odcieniach: grafit, piaskowy oraz paloma (biało – szary). Jego kolorystyka pozwala na tworzenie efektownych i dopasowanych kompozycji. Murek betonowy Grando od Polbruk to rozwiązanie, które spełni nawet najbardziej wygórowane wymagania – zarówno te pod względem estetycznym, jak i jakościowym. Jesteśmy pewni, że wykorzystany na każdej posesji, zyska same pochlebne opinie.

Alternatywną opcją jest Murek Albero Polbruk. Prezentujący się niczym kamienny łupek, pasował będzie zwłaszcza tam, gdzie na posesjach sąsiadował będzie ze szlachetną kostką lub większymi płytami oraz naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, grys, czy szkło. Murek ogrodowy Albero ma wymiary 41x16 cm, a jego wysokość 7,7 cm. Charakteryzuje go gładka faktura oraz dwa kolory: brenta (jasny, łączący odcienie szarości, bieli i beżów) oraz alpen (ciemny szary). Zaletą ogrodowego murku z betonu Albero jest łatwy, intuicyjny montaż oraz wszechstronne wykorzystanie.

Systemy ogrodzeniowe z murków ogrodowych? To też możliwe!

Jak już wcześniej wspominaliśmy, murki ogrodowe, a w zasadzie elementy, z jakich powstają, stanowić mogą materiał do budowy ogrodzeń. Systemy ogrodzeniowe wznoszone na posesjach służą do oddzielenia części przydomowej od przestrzeni znajdującej się poza granicą terenu prywatnego. Powstałe z materiałów, takich jak betonowe elementy murków ogrodowych, prezentują się efektownie, cechują się fantastyczną trwałością, rewelacyjnie komponują się z innymi materiałami oraz zapewniają maksimum prywatności.

Poza marką Polbruk, na budowlanym rynku i w naszym kompleksowym asortymencie, znajdziesz również materiały oferowane przez innych producentów. Są wśród nich Semmelrock oraz Pozbruk. Nowoczesne, wysokiej jakości rozwiązania inspirowane naturą, które, dzięki wysokiej staranności w wykonaniu oraz najwyższej jakości surowców, z jakich powstały, pozwalają wykańczać efektownie i na długo. Do wyboru są m.in. ogrodzenia łupane, ogrodzenia z pustaka łupanego, czy ogrodzenia z betonu architektonicznego.

Murek betonowy w ogrodzie to jeden z najlepszych sposobów na to, by za jednym zamachem spełnić kilka funkcji. Możesz zabezpieczyć skarpę, wydzielić „swoje terytorium” oraz podporządkować roślinność tworząc oryginalne kwietniki i donice. To wszystko i wiele więcej, a tylko jeden murek ogrodowy. Po murki oraz inne rozwiązanie, nie tylko na nawierzchnię, zapraszamy do naszej internetowej hurtowni kostkaGT.

Murki ogrodowe | ilości na palecie

[LINK ze stron z produktami]