W naszym blogu...

W naszym blogu...

Płyty chodnikowe - cena, producenci, rodzaje - zakup online!

Kojarzą się zwykle z chodnikami ciągnącymi się wzdłuż ulic w miastach. Ich potencjał sięga jednak o wiele dalej. Płyty chodnikowe to klasyka. Mają ponadczasową formę, która poza dużą estetyką oraz podporządkowaniem przestrzeni niesie również bardziej praktyczne aspekty. Betonowe płyty takie jak te to rozwiązanie, po które coraz chętniej sięgają klienci poszukujący nieszablonowych inspiracji. Nowoczesna ścieżka w ogrodzie z chodnikowych płyt połączonych z dekoracyjnym, drobnym kamieniem to tylko jedna możliwość. W internetowej hurtowni kostkaGT oferujemy płyty chodnikowe marek, takich jak Polbruk, Semmelrock i Pozbruk. Ci betonowi specjaliści dobrze wiedzą co robić, by zyskiwać same doskonałe opinie. Wysokiej jakości produkty, sprawdzeni producenci, no i korzystna cena. To wszystko znajdziesz właśnie u nas. Taką fantastyczną, budowlaną ofertę ciężko będzie przebić. I dylemat, gdzie kupić nagle robi się zadziwiająco nieistotny. Wystarczy kostkaGT.

Subcategories

Aktywne filtry

Polbruk, chodnikowe płyty i ich opinie

Płyty chodnikowe

Płyty chodnikowe Polbruk, które znajdziesz w naszej ofercie to kilka produktów, które różnią się rozmiarami, grubością, fakturą, no i kolorem. Dwie linie: Styl oraz Technika pozwalają na to, by w zależności od zapotrzebowania, dobrać odpowiednie rozwiązanie. Płyty betonowe chodnikowe marki Polbruk sprawiają, że nie tylko nawierzchnie w miastach zyskują drugie, estetyczne życie. Dzięki ich właściwościom i wszechstronności możesz naprawdę wiele zdziałać podczas wykańczania nawierzchni. Wystarczy tylko wybrać spośród dostępnych brukowych płyt.

Linia Styl od Polbruk to chodnikowe płyty o płukanej strukturze. Ziarnista powierzchnia to betonowy akcent, który dodaje szlachetności oraz naturalnego charakteru. Jednym z atutów płyt chodnikowych o ziarnistej strukturze są właściwości antypoślizgowe. Zapewniają one nie tylko duży komfort, ale i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Płyta chodnika Polbruk z linii Styl dostępna jest w dwóch grubościach:

  • płyta chodnikowa Polbruk 5 cm. Ta przeznaczona jest do wykorzystania w miejscach ruchu pieszego. Na chodnikach, alejkach, ścieżkach, czy tarasach – to tam stanowić będzie najlepsze, utwardzając rozwiązanie. Możesz wybrać rozmiar: płyta chodnikowa 35x35 cm, płyty chodnikowe 50x50 cm lub mniejsze płytki chodnikowe 30x30 cm. Do tego oczywiście różnorodne zabarwienie. Polbruk oferuje kolory, które są zarówno uniwersalne, jak i cechują się dużą elegancją. Jest to szary, grafitowy oraz otoczaki (odcienia brązów i szarości).
  • płyta chodnikowa Polbruk 7 cm. Doskonała dla tych, którzy potrzebują płyty o lepszej nośności. Tym razem coś dla osób, którzy planują zabudowę nawierzchni lekkiego ruchu samochodowego – czyli tych użytkowanych przez osobowe auta. Płytę chodnikową Polbruk o grubości 7 cm kupisz w dwóch odcieniach: szarym i grafitowym.

Linia Technika Polbruk rządzi się podobnymi prawami, jak poprzednia. Płyta chodnikowa w tym wydaniu różni się jednak fakturą. Jest bowiem gładka, a dostępne kolory to: czerwony, grafitowy oraz szary. 

Co więcej, chodnikowe płyty z linii Technika są produktami z fazą. To zabieg, który pozwala na zabezpieczenie krawędzi płyt betonowych. Stają się one znacznie bardziej odporne na obciążenia, jak i powstawanie uszkodzeń. Fazowanie wpływa również na estetykę – podkreśla zarys fug, dodając aranżacji subtelny element dekoracyjny. Płyty chodnikowe Polbruk z linii Technika mają grubość 5 cm i 7 cm. Stanowią funkcjonalne rozwiązanie, które wykorzystasz zarówno na nawierzchniach ruchu lekkiego kołowego, jak i pieszego.

Płyty chodnikowe 1

Semmelrock – płyty chodnikowe, cena

Kolejnym producentem, którego chodnikowe płyty betonowe znajdziesz w naszej ofercie jest Semmelrock. I tym razem zostaniemy przy klasycznej, ponadczasowej formie o kształcie kultowego kwadratu. Chodnikowa płyta Semmelrock to idealny sposób na to, by zapewnić trwałe, wytrzymałe i estetyczne rozwiązanie do wykończenia nawierzchni. W kostkaGT znajdziesz dwa rozmiary płyt chodnikowych od Semmelrock: 50x50 oraz 40x40 cm. Ich grubość – kolejno 7 cm i 8 cm, gwarantuje to, że w zależności od utwardzających potrzeb, znajdziesz zawsze odpowiednią nośność. Każda z płyt dostępna jest w kolorze szarym.

Duże płyty chodnikowe Semmelrock, czyli te o wymiarach 50x50 cm, są fazowane. Mają subtelnie ścięte krawędzie, co skutecznie redukuje ryzyko powstawania uszkodzeń. Mniejsze płyty chodnikowe 40x40 cmbez fazy. Mają wyraźnie zarysowane brzegi, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Wyłożone na nawierzchni tworzą, można rzec, perfekcyjnie gładką linię krycia, przerywaną jedynie delikatnie zarysowanymi fugami. Każda z chodnikowych płyt betonowych marki Semmelrock produkowana jest w technologii Naturalny Beton. Zyskują dzięki temu gładką powierzchnię oraz jednolite zabarwienie. 

By jeszcze lepiej zabezpieczyć swój produkt, Semmelrock poddaje wszystkie płyty chodnikowe procesowi hydrofobizacji. Zwiększa to ich trwałość oraz minimalizuje naturalną tendencję do chłonięcia wilgoci, jaką wykazują płyty betonowe. Dzięki temu zyskują one jeszcze większą odporność na działanie soli, niskich temperatur, a ryzyko pojawienia się wapiennych wykwitów jest znikome.

Płyty chodnikowe

Betonowe płyty chodnikowe marki Pozbruk – gdzie kupić?

Do trzech płyt brukowych sztuka! Czas więc na trzecią i ostatnią markę oferującą płyty chodnikowe betonowe dostępne w kostkaGT. A jest nią Pozbruk. I w tym utwardzającym przypadku można być spokojnym. Pozbruk oferuje takie płyty betonowe, które stanowią ekonomiczne i uniwersalne rozwiązanie dostępne dla każdego. Standardowo zaczniemy od rozmiarów, które, jak na płytę chodnikową są… również standardowe. Są to 35x35 oraz 50x50 cm. Większy format sprawia, że płyty Pozbruk szybko się układają oraz rewelacyjnie podporządkowują sobie otoczenie. Płyta chodnikowa o dużym rozmiarze to także znacznie łatwiejsze utrzymanie nawierzchni w czystości.

Co do faktury, możesz wybrać spośród gładkiej oraz ryflowanej. Swoboda co do wyboru rodzaju powierzchni to praktyczny aspekt, pozwalający na to, by każdy – zarówno wielbiciel perfekcyjnie gładkich linii, jak i zwolennik oryginalnych faktur, miał wykończeniowe pole wyboru. Płyta chodnikowa 50x50 cm ma grubość 7 cm, a ta o wymiarach 35x35 cm osiąga 5 cm grubości. Każda z nich dostępna jest w zabarwieniu szarym oraz grafitowym

Zaletami płyt chodnikowych Pozbruk jest ich wytrzymałość, trwałość  i oszczędność. Wykorzystanie do produkcji wysokiej klasy betonowej mieszanki sprawia, że chodnikowe płyty od Pozbruk wytrzymają nawet zwiększoną eksploatacje oraz rewelacyjnie prezentować się będą na przestrzeni wielu lat. To klasyczne rozwiązanie na nawierzchnie, które rewelacyjnie sprawdza się, nie tylko tworząc chodnik z płyt betonowych. Wykorzystać je możesz także jako płyty ogrodowe, czy tworząc solidny i estetyczny taras na posesji.

Wymiary płyt chodnikowych | ilości na palecie

Producent Wymiary Ilość na palecie Waga
Polbruk 5 cm x 30 x 30 cm 144 szt. (*F) 1575 kg (*F)
5 cm x 35 x 35 cm 108 szt. 1575 kg
7 cm x 25 x 50 cm 72 szt. (*W) 1431 kg (*W)
7 cm x 50 x 50 cm 32 szt. 1287 kg
8 cm x 30 x 30 cm 96 szt.  1484 kg

*F - oddział Florczaki | *W - oddział Warszawa