Kostka brukowa Polbruk Trento - cena, kolorystyka, wymiary

Aktywne filtry

Co powiesz na otoczenie na wzór pięknego alpejskiego miasteczka Trydentu? Przed Tobą Polbruk Trento, czyli kostka brukowa w prawdziwie włoskim stylu. To gratka dla tych, którzy kochają tworzyć aranżacje ze smakiem. Wyjątkowo bogata paleta barw – kolory jednolite, a także kostka brukowa melanż pozwolą zaprojektować niebanalne wzory. To także praktyczny bruk, który zebrał wysokie noty, a pozytywne opinie to kolejny dowód, że warto mieć tę kostkę. Poza tym jeszcze wyjątkowo dobra cena! Zapraszamy na przegląd całej serii.

Kostka brukowa płukana Trento linia Styl Polbruk – wymiary, grubości, dostępna kolorystyka 

W linii Trento Styl marki Polbruk do wyboru jest m.in. kostka brukowa płukana. To szlachetny budulec, na którego strukturze widoczne są ziarnistości. Zatem bruk wyglądem przypomina naturalne kamienie. 

Wielkości kostki brukowej płukanej to małe i średnie formaty, które można łatwo wkomponować w niemal każdą przestrzeń. W zestawie znajduje się 7 rozmiarów: 13,9×10,4 cm; 13,9×12,2 cm; 13,9×13,9 cm; 13,9×15,7 cm; 13,9×17,4 cm; 13,9×19,2 cm; 13,9×20,9 cm. Taka kostka brukowa prostokątna oraz kwadratowa kostka brukowa układana naprzemiennie tworzy zgrany duet aranżacyjny, który z pewnością przyciągnie uwagę otoczenia. Spacer po alei wyłożonej tą płukaną kostką brukową, która nawiązuje do włoskich klimatów miasteczka Trydent (wł. Trento), będzie prawdziwą przyjemnością.

 Polbruk Trento płukany dostępny jest w 2 wariantach, jeśli chodzi o grubości. W standardzie jest to kostka brukowa grubość 6 cm, natomiast na zamówienie specjalne produkowane są elementy grubsze – 8 cm.

Kolekcja obfituje w rozmaite nuty kolorystyczne i śmiało stwierdzamy, że barwy przypadną do gustu absolutnie każdemu. Kostka płukana występuje w odcieniach chłodniejszych, przeznaczonych do wykończeń typowo minimalistycznych. Są to trendy najnowsze i chyba najmodniejsze obecnie. Wśród nich jest melanż kostka brukowa grafitowa i szara. Natomiast te zdecydowanie cieplejsze tonacje, które wizualnie będą pasować do miejsc projektowanych w myśl tradycyjną to melanże żółte lub brązowe

Kostka brukowa Trento linia Styl (gładka) oraz linia Klasyka Polbruk – grubości, wymiary i barwy

Linia Styl Trento to także kostka brukowa o gładkiej strukturze. Wymiarowość poszczególnych kamieni jest podobna jak w wersji płukanej. Są to prostokąty oraz kostka brukowa kwadratowa o wielkościach od ok. 10 do 20 cm. Natomiast dostępna grubość kostki brukowej to 6 cm.

Barwy przewidziane dla tej gładkiej kostki brukowej są unikalne, rzadko można spotkać tak elegancką mieszankę kolorystyczną. To odcienie tworzone tylko i wyłącznie przez firmę Polbruk. Jest to kostka brukowa melanż, a do wyboru są 3 tonacje. Z każdą z nich można zapoznać się w opisie poniżej:

  • nerino (biało - szaro - czarny) to gra kolorów. Wszystkie razem tworzą łagodne szarości, które można porównać z ośnieżonymi szczytami w Alpach. Takie  krajobrazy wprawiają w dobry nastrój, a chwile spędzone w tak wykończonym otoczeniu pozwolą się zrelaksować. Trento kostka w tonacji szarej będzie świetnym dodatkiem przy wystroju nowoczesnym.
  • latte (biało - jasnopiaskowy) to ciepła barwa, dzięki której uzyskamy przytulny klimat na naszej posesji. Już sama jej nazwa kojarzy się z przyjemnym rytuałem picia kawy. Do tego na myśl przychodzą jeszcze skojarzenia z małymi włoskimi uliczkami, gdzie na każdym kroku znajdują się kawiarnie, a dokoła unosi się zapach aromatycznego napoju. Robi się romantycznie, a to wszystko możemy mieć teraz we własnym domowym zaciszu.
  • hawaii (brązowo - pomarańczowy) to śródziemnomorskie, gorące klimaty. Kostka w takim kolorze wprowadzi nas w letni, pełen słońca wakacyjny nastrój. Do tego posadzone wokół egzotyczne gatunki roślin. Efekt? Takiego wystroju pozazdroszczą wszyscy, a goście będą chętnie odwiedzać to miejsce.

W bogatej serii Polbruk Trento znalazła się również kostka brukowa gładka z linii Klasyka. Jest to również mały i średni format, który kształtem i wielkościowo jest identyczny, jak wszystkie kostki prezentowane powyżej. W tym przypadku grubości kostki brukowej są dwie. Standardowa to 6 cm. Występuje ona w kolorze szarym, brązowym lub grafitowym, ale można zamówić również wersję 8 cm grafitową bądź szarą.

Kostka Trento marki Polbruk linia Styl, linia Klasyka – cena, właściwości i zastosowania

Mówiąc o kosztach zakupu, od razu informujemy, że kostka Trento zarówno z linii Styl, jak i ta z linii Klasyka to produkty, których cena mile zaskakuje potencjalnych nabywców. Choć można byłoby przypuszczać, że bruk stylizowany na wzór włoski jako towar luksusowy będzie zaliczany do tych droższych. Stanowczo temu zaprzeczamy. Przy zamówieniu, kieszeń zbytnio się nie ucierpi, bo oferta w hurtowni internetowej kostkaGT jest naprawdę korzystna. 

Tym bardziej, jeśli wziąć pod uwagę właściwości, którymi cechuje się ta prostokątna kostka brukowa. Ten subtelnie wyglądający materiał jest bardzo mocny, odporny na uszkodzenia mechaniczne, czy na ścieranie powierzchni. Kostka brukowa trento doskonale sobie radzi w każdych warunkach atmosferycznych. Upały, mrozy nie niszczą jej struktury, a kolor pozostaje intensywny na lata.

Kostka płukana i ta w gładkiej wersji mają nośności odpowiednie dla ruchu pieszego i kołowego. Przy czym po nawierzchni grubszej (8 cm) mogą poruszać się także cięższe pojazdy (powyżej 3,5 tony). Takie wartości parametrów zezwalają na szeroki zakres zastosowań. Są to szlaki piesze i samochodowe w zabudowaniach zarówno na gruncie prywatnym, jak i w miejscach publicznych. Od ścieżek, chodników, alejek w ogrodzie lub wokół budynków poczynając, poprzez gustowne wykończenia tarasów, patio, dziedzińców, czy placów. Taka kostka brukowa będzie też bardzo dobrym budulcem na podjazdy lub parkingi.

Gdzie kupić kostki Trento Polbruk? Opinie o produkcie

Nasz sklep internetowy kostkaGT to doskonałe miejsce, gdzie kupić można serię brukową Trento Polbruk. Dlaczego właśnie tu? Wspominaliśmy już, że mamy korzystną ofertę, z której zresztą skorzystało sporo osób i z chęcią wracają do nas po więcej. Wygodny sposób złożenia zamówienia, do tego możliwie szybka realizacja, a to tylko niektóre nasze asy w rękawie. W razie pytań i wszelkich wątpliwości nasza kadra służy pomocą. 

Trento kostka brukowa jest nam zanana doskonale, jako że od wielu lat jesteśmy partnerem handlowym firmy Polbruk. Śledzimy jej sytuację rynkową na bieżąco. Nasi klienci już wielokrotnie wypowiadali pochlebne słowa na temat kostki Polbruk Trento płukanej, a także gładkiej. Takie opinie to najlepsza rekomendacja z możliwych i tylko potwierdzają, że certyfikaty jakościowe, które uzyskały te produkty, zostały przyznane słusznie.

Jeśli poszukujesz niepowtarzalnych rozwiązań, takich wysmakowanych o designie na naprawdę wysokim poziomie to kostka brukowa prostokątna z przepięknym włoskim akcentem z linii Trento Styl lub Klasyka będzie strzałem w dziesiątkę. Już wkrótce może stać się ozdobą Twojej posesji. Zastanów się jaki styl preferujesz, dobierz barwę, grubość, przejrzyj każdą kostkę i skontaktuj się z nami. Zapraszamy.

Wymiary kostki brukowej Polbruk Trento | ilości na palecie

Producent Wymiary Ilość na palecie Waga
Polbruk 6 x 13,9 x 10,4 cm 10,80 m2 1 478 kg
6 x 13,9 x 12,2 cm
6 x 13,9 x 13,9 cm
6 x 13,9 x 15,7 cm
6 x 13,9 x 17,4 cm
6 x 13,9 x 19,2 cm
6 x 13,9 x 20,9 cm
8 x 13,9 x 10,4 cm 8,64 m2 1 575 kg
8 x 13,9 x 12,2 cm
8 x 13,9 x 13,9 cm
8 x 13,9 x 15,7 cm
8 x 13,9 x 17,4 cm
8 x 13,9 x 19,2 cm
8 x 13,9 x 20,9 cm