Gazony ogrodowe - mała architektura

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 775
Gazony ogrodowe - mała architektura

Do dekoracji ogrodu przydatne i praktyczne mogą okazać się gazony ogrodowe, czyli niewielkie elementy należące do wyposażenia małej architektury. Wykonane z wysokojakościowego betonu umożliwiają dużą swobodę w aranżowaniu, stwarzając w projektach wręcz nieograniczone możliwości. W ofercie hurtowni internetowej kostkaGT dysponujemy produktami marek takich jak Polbruk, Semmelrock, a także Pozbruk, a naszym niewątpliwym atutem jest niska cena. Przed dokonaniem zakupu zapraszamy na krótką prezentację asortymentu.

Czym są gazony ogrodowe? Poznaj najważniejsze zastosowania

Przy aranżacji przestrzeni znakomitym pomysłem mogą okazać właśnie gazony ogrodowe. Dlaczego? To stosunkowo nieduże obiekty wykonane najczęściej z betonu, który jest materiałem mocnym, odpornym na wszelkie uszkodzenia, czy odkształcenia. Taki gazon może spokojnie cały rok stać na otwartej przestrzeni i mimo różnych nierzadko dość trudnych warunków atmosferycznych przetrwa w niezmienionej postaci.

Wygodny format można łatwo wkomponować w otoczenie pojedynczo lub stworzyć większe, bardziej rozbudowane konstrukcje, które mogą spełniać wiele przydatnych funkcji. Skoro już mowa o funkcjonalności, to przejdźmy do meritum.

Gazony betonowe mogą być uzupełnieniem danej nawierzchni lub po prostu stylową, podkreślającą otoczenie ozdobą obsadzoną rozmaitą roślinnością. Choć jedno nie wyklucza drugiego.  Mają bardzo dekoracyjny design i wszędzie, gdzie się pojawią, wprowadzają swoisty, pełen szyku klimat. To element, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto kocha przyrodę i ogrody, uwielbia spędzać tam czas, pracując, czy odpoczywając wśród zieleni.

Gazony ogrodowe

Za pomocą gazonów można tworzyć kwietniki, rabaty, a także wykorzystać jako podporę przy skarpach. Będą również świetnym rozwiązaniem w przypadku zabezpieczania gruntów przed osunięciem. Dzięki nim można też stworzyć barierę rozrostu roślin. 

Zdarza się, że gazon betonowy jest wykorzystywany również w aglomeracjach miejskich, gdzie buduje się z niego specjalne barykady, które mają za zadanie wyciszyć hałasy komunikacyjne. Stanowią tam naturalną osłonę.

Gazony betonowe Polbruk – charakterystyka, dostępne rodzaje i kolory

Polbruk, który jest jednym z bardziej popularnych na rynku producentów kostek brukowych, zaprojektował także wysokiej jakości gazony betonowe z linii Architektura, a wśród nich:

  • Gazon Mini Luna o wymiarach fi 28/35 cm i wysokości 20 cm, do którego produkcji użyto surowca najwyższej jakości, a struktura tego elementu została dodatkowo utwardzona. Okrągła forma średniej wielkości umożliwia wiele praktycznych zastosowań i dopasowanie do niemal każdego stylu ogrodu. Kolejny atut to wysoka estetyka wykonania, a to tylko niektóre z zalet tego produktu. Do wyboru mamy kolor: szary, grafitowy, czerwony lub brązowy.
  • Nowością w ofercie Polbruku są gazony ogrodowe Abax o wymiarach 60×40 cm, wysokości 25 cm. To geometrycznie zaprojektowane elementy w kształcie prostokąta o drobnoutwardzonej fakturze. Wykonane z najwyższą starannością. Wkomponowane w przestrzeń, będą cieszyć oko spacerujących gości.

Zarówno gazon betonowy z serii Mini Luna, jak i Abax stanowią wyjątkowo piękny dekor do projektowania różnego rodzaju konstrukcji ściennych. Mogą to być przykładowo murki oporowe, kwietniki obsadzone dowolnie wybraną roślinnością, ściany osłonowe z wiszącymi ogrodami, pomagające wyciszyć otoczenie. Jak również zabudowa skarp. Bez względu na to, na który produkt się zdecydujecie, pamiętajcie, że w naszej hurtowni kostkaGT korzystna cena będzie na Was czekać.

Gazony ogrodowe

Gazon betonowy Adelo Semmelrock oraz Botanik Pozbruk – właściwości, kolorystyka

Wśród produktów architektury ogrodowej firmy Semmelrock dostępny jest wielkoformatowy gazon betonowy Adelo o gładkiej powierzchni z dodatkiem wyselekcjonowanych piasków kwarcowych. 

Jest to geometryczna bryła – kwadrat o wymiarach 50×50 cm i wysokości 28 cm. Ten element powstał przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii naturalnego betonu. Dodatkowo struktura została poddana zabiegowi hydrofobizacji, dlatego element ten praktycznie nie wchłania wilgoci. Jest także odporny na mrozy i sól odladzającą. Występuje w 3 tonacjach szarości:

  • najjaśniejszej silexo z dodatkiem ciemniejszego piasku;
  • ciemnoszarej acero z domieszką czarnego piasku;
  • bardzo ciemnej (strukturalnej) szarości teneri.

Ta różnorodność kolorystyczna pozwala na dowolność aranżacyjną. Adelo będzie pasować w projektach zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych, czy rustykalnych. Betonowe gazony ogrodowe to znaczący element małej architektury.

Gazony ogrodowe

W asortymencie Semmelrock znajdziemy również owalne gazony ogrodowe z porowatą powierzchnią i nieco mniejszym formatem o wymiarach 35×20×20 cm. Dostępne w kolorach: jasnoszarym, grafitowym lub czerwonym. W ogrodach warto umieścić te o szarych barwach, natomiast w otoczeniu z cegły lub wykończonym drewnianymi elementami najbardziej będzie pasował czerwony  gazon. Te produkty również cechują się wysoką odpornością na mróz, sól oraz wilgoć, ponieważ  są  hydrofobizowane.

Firma Pozbruk stworzyła gazony betonowe Botanik, z których można utworzyć wielkogabarytowe modułowe ściany. Masa jednej wynosi 340 kg/m2. Takie rozwiązania szczególnie polecane są w większych miastach w miejscach zlokalizowanych w pobliżu ruchliwych ulic, aby uchronić przed hałasem i zanieczyszczeniami pochodzącymi ze spalin samochodowych.

Pojedyncze bloczki o wymiarach 66×46 cm i wysokości 30 cm są specjalnie wyprofilowane (zaokrąglone) i zachowują stabilność. Dzięki temu można z nich postawić budowle nawet te najbardziej skomplikowane np. w formie łuków. Beton, z którego wykonano gazony, zawiera zabezpieczenie hydrofobowe h-plus, a więc materiał jest nieprzepuszczalny dla wody. Do wyboru mamy 3 opcje kolorystyczne tj. czerwoną oraz jasno- i ciemnoszarą.

Gazony ogrodowe doskonale komponują się z kostką brukową - zwłaszcza z tej samej linii tematycznej.

Gazony ogrodowe

Gazony ogrodowe – cena, gdzie kupić?

O tym, gdzie kupić dobrej jakości gazony ogrodowe częściowo już wspominaliśmy wyżej, ale nie zaszkodzi powtórzyć, że warto się w nie zaopatrzyć właśnie w naszym sklepie internetowym kostkaGT. Dlaczego tu?

Powodów jest klika. W branży budowlanej jesteśmy obecni nie od dzisiaj i doskonale orientujemy się w bieżących trendach w budownictwie. Wiemy, od jakich producentów pozyskiwać najwyższej jakości towar, który jest sprawdzony i ma dobre opinie. Jako dystrybutor współpracujemy na co dzień z przedstawicielami wiodących na rynku firm. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć asortymentu od brukowych liderów m.in. marki Polbruk, Semmelrock, czy Pozbruk.

Zamawiając u nas macie kompleksową obsługę. Nie tylko sprzedajemy produkty, ale również staramy się pomóc przy wyborze. Doradzamy, odpowiadamy na pytania. Kupując online, nie zostajecie sami. To obecnie jeden z najpopularniejszych, procesów sprzedażowych, który stał się również ideą grupy naszych specjalistycznych sklepów budowlanych online - sklepyGT. 

Wybierając gazony betonowe u nas, pozytywnie zaskoczy Was również nasza cena. Dbamy nie tylko o solidne zaopatrzenie, ale również o budżet klienta. Dlatego grono zadowolonych z naszych usług stale rośnie. Warto do nich dołączyć, zapraszamy!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień